|
УКРАЇНА
НЕНЬКОВИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ
ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Центральна , 70, с. Неньковичі Вараський район Рівненська область, 34020
тел. (03632)4-42-33, e-mail: nenkovychi_znz@ukr.net
ДОВІДКА
про підсумки атестації педагогічних
працівників у 2023-2024 навчальному році
Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 року № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
21 грудня 2022 р. за № 1649/38985 та з метою об’єктивного оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників, активізації творчої професійної діяльності педагогів, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання, забезпечення соціального захисту компетентної педагогічної праці проводилась атестація педагогічних працівників у 2023-2024 навчальному році.
Мета атестації: активізація підвищення рівня професійної та загальної освіти, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти педагогічних працівників, підвищення рівня їх персональної відповідальності за результати навчання, виховання та розвиток учнів.
В ліцеї було утворено атестаційну комісію у складі восьми чоловік:
Голови атестаційної комісії – Людмили ГАВРИЛЮК, директора ліцею;
Секретаря атестаційної комісії – Світлани ТИШКОВЕЦЬ, вчителя математики;
Членів атестаційної комісії:
Олени МОВЧУН, заступника директора з навчально-виховної роботи, голови профкому;
Наталії ВОЗНЮК, заступника директора з виховної роботи;
Світлани ЯНКОВЕЦЬ, практичного психолога, вчителя української мови та літератури;
Ірини ЧУДИНОВИЧ, керівника методичного об’єднання вчителів початкових класів та ГПД, вчителя початкових класів;
Валентини ГАВРИЛОВИЧ, керівника методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного напряму, вчителя української мови та літератури.
Організаційний етап атестації розпочався з ознайомлення всіх педагогічних працівників із нормативними документами щодо атестації. Це ст. 54 Закону України «Про освіту», Типове положення про атестацію педагогічних працівників України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. № 805 і зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.12.2022 за № 1649/38985.
Під час проведення атестації педагогічних працівників було зроблено:
- коригування плану атестації на наступний навчальний рік у вересні місяці;
- утворено атестаційну комісію;
- видано накази по закладу від 08.09.2023 року № 255 «Про утворення атестаційної комісії та організацію роботи щодо проведення атестації педагогічних працівників закладу у 2023-2024 навчальному році», від 12.10.2023 року № 293 «Про атестацію педагогічних працівників у 2023-2024 навчальному році» та наказу від 12.02.2024 року № 19 «Про внесення змін до наказу від 12.10.2023 року № 293 «Про атестацію педагогічних працівників у 2023 – 2024 навчальному році»;
- ознайомлено педагогічний колектив зі списком педагогічних працівників, що атестуються у 2023-2024 навчальному році планово і позапланово;
- перевірено строки проходження педагогічними працівниками, що атестуються, курсів підвищення кваліфікації та встановлено, що всі вони пройшли своєчасно курси при РОІППО та в інших ліцензованих закладах;
- у жовтні наказом від 12.10.2023 року № 293 закріплено вчителів, що атестуються, за членами адміністрації, членами атестаційної комісії та громадських організацій для вивчення їх системи роботи;
- визначено кількість уроків, необхідних для відвідування;
- оформлено стенд «Атестація педагогічних працівників»;
- оформлено методичні папки для накопичення матеріалів на період атестації вчителів;
- членами атестаційної комісії надано допомогу для складання особистих планів учителів на період атестації та у міжатестаційний період;
- розроблено заходи для вчителів, що атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії, критерії оцінювання освітньої діяльності вчителя, параметри творчої діяльності вчителя, форма звіту про роботу над проблемною темою вчителя, що атестується, розроблені анкети для учнів, батьків з вивчення їх думки щодо вчителів, які атестуються;
- складено графік проведення відкритих уроків та позакласних заходів вчителями, що атестуються;
- складено графік взаємовідвідування уроків у вчителів, які атестуються;
- практикувались виступи вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних об’єднань, педагогічних радах;
- упродовж атестаційного періоду члени атестаційної комісії проводили вивчення рівня кваліфікації, професійної діяльності, уміння організовувати освітній процес і його ефективність, рівня навчальних досягнень учнів, впровадження в практику роботи педагогічного досвіду та інноваційних технологій навчання, ефективності цієї роботи, якості виконання посадових обов'язків, рівня загальної культури педагогічних працівників та узагальнили дані матеріали;
- зібрано відгуки членів атестаційної комісії на відвідані уроки;
- складено характеристики та оформлено атестаційні листи на педагогічних працівників, які атестуються, та ознайомлено їх з характеристиками та атестаційними листами за 10 днів до засідання атестаційної комісії за результатами атестації;
- питання атестації педагогічних працівників розглядатиметься на педагогічній раді 29 березня 2024 року;
- зроблено аналіз результатів атестації педагогів закладу.
Висновки зроблені на основі вивчення системи роботи кожного з чотирьох педагогів, які атестувались.
Атестація будувалась на принципах доброчесності, демократизму, гласності, загальності, всебічності, системності, колегіальності та доступності.
Беручи до уваги сказане вище,
РЕКОМЕНДУВАТИ:
1.Визнати, що Мовчун Олена Яківна, вчитель української мови та літератури, відповідає займаній посаді.
2. Присвоїти Мовчун Олені Яківні, вчителю української мови та літератури, кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
3. Вчителю української мови та літератури Мовчун Олені Яківні:
3.1.Для подальшого поліпшення інтересу до вивчення предметів продовжувати практикувати використання інноваційних методик ведення уроку.
3.2.Посилити роботу з обдарованими дітьми з української мови та літератури, сприяти їх залученню до участі в МАН, проєктній діяльності, предметній олімпіаді, Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, конкурсах учнівської творчості («Об’єднаймося ж, брати мої…»).
3.3.Використовувати сучасні інформаційні технології як один із важливих шляхів оновлення методичної системи та урізноманітнення форм навчання. 3.4.Покращувати навчально-матеріальну базу з української мови та літератури.
3.5.Пропагувати досвід роботи серед педагогів закладу шляхом показу відкритих уроків та взаємовідвідування уроків, надання індивідуальних консультацій педагогам.
3.6.Продовжити роботу над самоосвітою.
5.Планово вивчити систему роботи вчителя української мови та літератури Мовчун Олени Яківни через 5 років.
6.Визнати, що Мінько Валентина Петрівна, вчитель початкових класів, відповідає займаній посаді.
7.Підтвердити Мінько Валентині Петрівні, вчителю початкових класів, раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
8.Вчителю початкових класів Мінько Валентині Петрівні:
8.1.Забезпечувати реалізацію нормативних вимог Державного стандарту початкової освіти.
8.2. Організовувати освітній процес із застосуванням компетентнісного та діяльніснісного підходів на інтегровано-предметній основі.
8.3. Продовжувати роботу над забезпеченням належного методичного рівня викладання навчальних предметів, застосовуючи ефективні методи та форми роботи, програмні засоби навчання, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах.
8.4. Організовувати освітній процес на засадах педагогіки партнерства.
8.5.Сприяти створенню нового освітнього середовища, розвитку та поповненню навчально-матеріальної бази кабінету початкового навчання.
8.6. Сприяти всебічному розвитку дитини, її талантів, здібностей, компетентностей і наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості.
8.7. Покращити роботу з обдарованими дітьми.
8.8. Працювати з учнями щодо навичок каліграфічного письма.
8.9. Заохочувати учнів до читання художньої літератури.
8.10. Продовжувати роботу над самоосвітою.
9.Керівнику методичного об’єднання вчителів початкових класів та ГПД Чудинович І.І. розглянути на плановому засіданні методичного об’єднання вчителів у червні 2024 року підсумки вивчення системи роботи вчителя початкових класів Мінько Валентини Петрівни.
10.Планово вивчити систему роботи вчителя початкових класів Мінько Валентини Петрівни через 5 років.
11.Визнати, що Димар Світлана Петрівна, вчитель зарубіжної літератури, відповідає займаній посаді.
12. Підтвердити Димар Світлані Петрівні, вчителю зарубіжної літератури, раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
13. Вчителю зарубіжної літератури Димар Світлані Петрівні:
13.1. Під час проведення уроків та позакласних заходів продовжувати спрямовувати системну роботу щодо розвитку предметних та ключових компетентностей, змістових ліній у вивченні зарубіжної літератури.
13.2 Формувати навички самоконтролю та самостійної роботи, забезпечити дидактичним матеріалом для контролю на різних етапах уроку.
13.3. Продовжувати роботу над забезпеченням належного рівня викладання, застосовуючи ефективні методи та форми навчання для розвитку творчих здібностей школярів.
13.4. Активізувати роботу з обдарованими учнями шляхом залучення їх до участі у позакласній діяльності.
13.5. Продовжувати формування в учнів знань про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних діячів.
13.6. Продовжувати розвивати уміння працювати з джерелами історичної інформації, біографією письменників, життя видатних людей, інтерпретувати зміст джерел, визначати їх надійність, виявляти і критично аналізувати розбіжності в позиціях авторів джерел , працювати з визначними датами.
13.7. Забезпечити ефективність індивідуальної роботи з учнями, спрямовуючи її на подолання недоліків та прогалин у знаннях та практичних навичках, підвищення якості знань з предмета, результативності участі учнів в конкурсах, турнірах різних рівнів.
14.Керівнику методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного напряму Гаврилович В.Л. розглянути на плановому засіданні методичного об’єднання вчителів у червні 2024 року підсумки вивчення системи роботи вчителя зарубіжної літератури Димар Світлани Петрівни.
15.Планово вивчити систему роботи вчителя зарубіжної літератури Димар Світлани Петрівни через 5 років.
16.Визнати, що Гаврилович Валентина Леонідівна, вчитель української мови та літератури, відповідає займаній посаді.
17.Підтвердити Гаврилович Валентині Леонідівні, вчителю української мови та літератури, раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».
18.Вчителю української мови та літератури Гаврилович Валентині Леонідівні:
18.1.Продовжити працювати з учнями щодо покращення їх рівня навчальних досягнень.
18.2.Продовжувати роботу над самоосвітою.
18.3.Заохочувати учнів до читання творів української літератури.
18.4.Продовжити працювати над поповненням матеріальної бази кабінету української мови та літератури.
18.5.Під час проведення уроків та позакласних заходів продовжувати спрямовувати системну роботу щодо розвитку предметних та ключових компетентностей, змістових ліній у вивченні української мови та літератури.
18.6. Продовжувати формування в учнів знань про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних діячів.
18.7. Продовжувати розвивати уміння працювати з джерелами історичної інформації, біографією письменників, життя видатних людей, інтерпретувати зміст джерел, визначати їх надійність, виявляти і критично аналізувати розбіжності в позиціях авторів джерел , працювати з визначними датами.
18.8.Формувати навички самоконтролю та самостійної роботи, забезпечити дидактичним матеріалом для контролю на різних етапах уроку.
18.9.Забезпечити ефективність індивідуальної роботи з учнями, спрямовуючи її на подолання недоліків та прогалин у знаннях та практичних навичках, підвищення якості знань з предметів, результативності участі учнів в олімпіадах, конкурсах, турнірах різних рівнів та ЗНО.
19.Керівнику методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного напряму Гаврилович В.Л. розглянути на плановому засіданні методичного об’єднання вчителів у червні 2024 року підсумки вивчення системи роботи вчителя української мови та літератури Гаврилович Валентини Леонідівни.
20.Планово вивчити систему роботи вчителя української мови та літератури Гаврилович Валентини Леонідівни через 5 років.
Підготувала секретар атестаційної комісії Світлана ТИШКОВЕЦЬ