Неньковицький ліцей
Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області
СТРАТЕГІЯ
діяльності та розвитку
закладу
на період 2020 – 2024 років
У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка про те, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися.
В.О. Сухомлинський
Мета стратегії розвитку школи – визначити перспективи розвитку школи як закладу, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави.
Освіта є основою інтелектуального, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства.
Основними стратегічними завданнями розвитку Неньковицького ліцею на 2020 – 2024 роки є:
1. Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитоку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей.
2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному середньому рівнях освіти.
3. Формування цінностей і необхідних для самореалізації здобувачів освіти компетентностей.
4. Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учасників освітнього процесу.
5. Надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно з чинним законодавством (очна, дистанційна, сімейна, екстернатна, мережева, педагогічний патронаж).
6. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільству.
7. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг.
8. Розвиток в здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки.
9. Прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.
10. Врахування вікових і індивідуальних особливостей здобувачів освіти і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з врахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини.
11. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).
12. Виховання свідомого відношення до всіх видів діяльності і людських відносин на основі самостійності та творчої активності здобувачів освіти.
13. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу.
14. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно з Положенням про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників.
15. Перехід на академічну, організаційну, фінансову, кадрову автономію закладу.
16. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному вебсайті.
17. Розвиток в закладі міжнародного співробітництва та міжнародної академічної мобільності.
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА – ЦЕ ІНВЕСТИЦІЯ В ЛЮДИНУ І ШЛЯХ ДО ПРОЦВІТАННЯ ДЛЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ. ЩОБ ЗМІНИТИ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ, ПОТРІБНО ЗМІНИТИ СВІДОМІСТЬ ТА ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ – МАЄМО ПЕРЕЙТИ ВІД ПРИНЦИПУ ТРАНСЛЯЦІЇ ЗНАНЬ ДО КОМПЕТЕНТІСНОГО ПІДХОДУ, ПЕРЕДАТИ ВІРУ В СВОЇ СИЛИ ТА МОЖЛИВІСТЬ ЗМІН.
ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ
1. Вступ
Підготовка Стратегії розвитку Неньковицького ліцею на 2020-2024 роки зумовлена якісним оновленням змісту освіти згідно з новим Законом України про освіту, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг. Пріоритетними напрямами розвитку освіти є формування сучасних освітніх компетенцій та формування високого рівня інформаційної культури кожного члена суспільства, якісну підготовку підростаючого покоління до життя, в основі якого закладена повна академічна свобода.
Сучасне суспільство перейшло до постіндустріальної доби, в якій цивілізація стала інформаційною. Проблема активного використання інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій стає все актуальнішою. Максимально повному вирішенню цієї проблеми сприяють доцільні методики оптимального використання сучасних інформаційних засобів навчання для підвищення якості надання освітніх послуг. Так, у Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти зазначено: «Формування інформаційно-комунікаційної компетенції учнів, зміст якої є інтегративним, відбувається у результаті застосування під час вивчення всіх предметів навчального циклу діяльнісного підходу». Одночасно обов’язковою умовою використання сучасних педагогічних технологій, методичних заходів є збереження фізичного та психічного здоров’я учнів, формування позитивного ставлення до здорового способу життя.
Стратегія розвитку закладу визначає основні шляхи. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення освітнього середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, готового до життя з самореалізацією компетенцій, наданих під час здобуття освіти.
Стратегія розвитку закладу спрямована в площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість освітнього процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, внутрішнього та завнішнього моніторингів якості знань здобувачів освіти та якості надання педагогами освітніх послуг, прийнятті управлінських рішень.
Стратегія розвитку закладу є комплексом методичних, матеріально-технічних та управлінських проєктів із визначенням шляхів їх реалізації. У ній максимально враховані потреби учасників освітнього процесу.
Проєкти, з яких складається Стратегія розвитку закладу, допоможуть вирішити такі завдання:
- організація методичної роботи в закладі відповідно до вимог нового Закону України про освіту;
- створення умов для проведення освітнього процесу, які забезпечують збереження фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти;
- організація моніторингів якості знань та надання освітніх послуг;
- професійний розвиток педагогічних кадрів;
- забезпечення, оптимізація та покращення матеріально-технічної бази;
- забезпечення прозорості та інформаційної відкритості роботи закладу.
Основними результатами Стратегії розвитку школи будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища закладу, системні позитивні зміни, підвищення якості надання освітніх послуг. Стратегія розвитку закладу дасть можливість виробити пріоритетні напрями діяльності ліцею на найближчі роки.
2. Загальні положення
Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі.
Новий Закон України про освіту та новий Державний стандарт початкової освіти, базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на персональну відповідальність за якість надання освітніх послуг та перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до якості знань здобувачів освіти, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями, до яких, згідно з міжнародними домовленостями, віднесено: уміння вчитися, спілкуватися державною, рідною та іноземними мовами; математична і базова компетентності в галузі природознавства і техніки; інформаційно-комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча. Державний стандарт ґрунтується на засадах особистісно орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Діяльнісний підхід спрямований на розвиток умінь і навичок здобувачів освіти, застосування здобутих знань у практичній ситуації, пошук шляхів інтеграції до соціокультурного та природного середовища.
Основна мета діяльності закладу освіти – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, а також потреб особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Освітній процес закладу спрямований на формування у випускника школи якостей, необхідних для життєвого та професійного визначення, а саме:
- орієнтації у сучасних реаліях і підготовленості до життя у ХХІ столітті;
- здатності до самовизначення, саморозвитку, самоосвіти;
- володіння іноземною мовою;
- наявності життєвого досвіду спілкування, роботи в колективі, під керівництвом, та самостійно, з довідковою літературою;
- високого рівня освіченості, культури, здатності до творчої праці, професійного розвитку;
- вільного володіння комп’ютером, високого рівня культури користування ІКТ;
- готовності до вибору професії відповідно до своїх здібностей та можливостей, потреб ринку праці;
- формованню трудової та моральної життєвої мотивації, активної громадянської і професійної позиції.
Розвиток та практичне застосування комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетенцій здобувачів освіти в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів є ключовими положеннями Стратегії розвитку закладу.
Варто зазначити, що у сучасних умовах міжособистісна комунікація є не лише умовою соціального буття людини, але і найважливішою складовою професійної діяльності фахівця. У цих умовах кваліфікованість та успішність виконання професійних завдань залежить від якості взаємодії з людьми в конкретних соціокультурних та професійних ситуаціях.
Комунікативна компетентність є рівнем комунікативної культури, що забезпечує результативність поведінки в певних умовах. А тому одним із пріоритетних завдань закладу освіти є розвиток саме комунікативних компетентностей здобувачів освіти, у тому числі:
· толерантність;
· висока комунікативність;
· творча активність;
· рефлективність;
· емпативність;
· сенситивність.
Сучасний світ – світ інформаційних технологій, доступ до скарбниць науки нам дарують засоби масових комунікацій: доступ до бібліотечних матеріалів wikipedia; користування різноманітними навчальними програмами; електронними підручниками в Інтернеті; участь у офлайнових та онлайнових семінарах, вебінарах, конкурсах, конференціях, міжрегіональних та міжнародних проєктах; дистанційне навчання; створення власних блогів; віртуальні екскурсії; можливість інтерактивного спілкування з мешканцями будь-якого куточка планети; ефективна обробка та збереження інформації тощо. Однією з першочергових завдань закладу освіти є підготовка здобувачів освіти до життя та діяльності в умовах інформаційного суспільства, формування у них навички самостійного пошуку, оцінювання та систематизації інформації, культури спілкування та безпечного користування Інтернетом.
Разом з тим успішній діяльності сучасного закладу освіти сприяє інформатизація самого освітнього процесу та управління закладом.
В основу Стратегії розвитку ліцею покладено системний підхід, спрямований на розв’язання проблеми створення, розвитку та використання інформаційних та комунікаційних технологій у освітньому закладі.
Інформатизація управлінської діяльності спрямована на автоматизацію роботи, створення єдиного інформаційного освітнього простору закладу, оперативне одержання необхідної інформації, ефективне використання комп’ютерної техніки, що має на меті досягнення ефективного управління якістю педагогічного процесу.
Створення єдиного інформаційного освітнього простору ґрунтується на таких принципах:
· інформаційна й аналітична відкритість, доступність;
· прогнозування;
· гнучкість управління;
· оптимальність функціонування закладу в системі освіти;
· відокремленість функцій управління.
Використання нових інформаційних технологій у процесі управління якістю освітнього процесу передбачає реалізацію такого комплексу педагогічних умов:
1) використання психолого-педагогічних закономірностей та принципів в процесі здобуття освіти та підвищення кваліфікації педагогів із проблеми сучасних інформаційних технологій;
2) мотивування діяльності педагогів щодо використання сучасних інформаційних технологій в освітньому процесі;
3) наявність єдиного інформаційного освітнього простору, що динамічно розвивається, в закладі освіти.
Стратегія розвитку ліцею повністю підпорядкована освітній меті - виявленню і розвитку здібностей кожної дитини, формуванню духовно багатої, фізично розвиненої, творчо мислячої, конкурентоспроможної особистості- громадянина України.
Ми повинні зробити все для того, щоб випускники школи були максимально здоровими - фізично і психологічно, підготовленими до життя. А для цього - будувати освітній процес на принципах гуманізації та демократизації, на основі тісної взаємодії в системі «здобувачі осіти – педагоги – батьки здобувачів освіти».
3. Загальна стратегія розвитку закладу
Освіта сьогодні - це становлення людини, віднаходження нею себе, свого «Я». А це означає, що надання освітніх послуг здійснюється не тільки в інтересах держави, а й в інтересах особистості, громади, тому пріоритет освіти змінюється на особистісно-компетентнісно-орієнтований. Це забезпечує комфортні, безконфліктні й безпечні умови розвитку дитини, всебічно реалізує її природний потенціал, а досягнення здобувача освіти розглядаються як компетентність, характеристики якої можна визначити шляхом моніторингу надання якісних освітніх послуг. Тому педагогічний колектив працюватиме над удосконаленням освітнього процесу, переорієнтацією його організації на результат - модель компетентного випускника, який сьогодні в школі опановує життя, чия якість залежатиме від рівня розвитку життєвої компетентності.
Провідна ідея – створення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти-батьки здобувачів освіти - педагоги», створити сприятливе освітнє середовище на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямоване на зміцнення здоров'я дітей, створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання; орієнтувати внутрішній світ дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначенні, самореалізації.
Завдання , які ставить перед собою колектив:
1.Сприяння фізичному та духовному розвиток здобувачів освіти.
2. Створення умов для надання якісних освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти-батьки здобувачів освіти - педагоги».
3. Створення сприятливого освітнього середовища, у якому будуть забезпечені умови для творчості та самореалізації учасників освітнього процесу.
Знаходячись на шляху дії програми «Нова українська школа» головним своїм девізом вважаємо висловлювання:
«Змінюймось! Інакше перестанемо існувати»
Прагнемо знайти відповіді на запитання:
· Який заклад освіти потрібен дитині?
· Як допомогти їй пристосуватись до освітнього життя, почуватися спокійно і впевнено?
· Як зберегти її емоційне благополуччя – таке необхідне для повноцінного розвитку і здоров’я?
Насамперед потрібно прагнути створити середовище, де формується Нова українська школа, в якій нова людина, як творча особистість, фізично і духовно досконала. Із перших кроків реформи слід зрозуміти, що в маленькому колективі має бути своя неповторна аура, і найголовніше – повага до учасників освітнього процесу, які прагнуть до надання-отримання якісних знань.
Загальна мета закладу–реалізація Державних стандартів у галузі освіти, створення умов для підвищення рівня розвитку кожної дитини, її самореалізації; здійснення ефективної підготовки випускників до майбутнього життя. Кожен здобувач освіти під час освітнього процесу повинен отримати знання, які знадобляться йому в самостійному дорослому житті.
Здійснення цієї мети можливо лише за умови запровадження технологій здоров’язберігаючої педагогіки. Здоров’я дітей – це одне з основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, учителів, суспільства в цілому.
Вважаємо, що людина вчительської професії не може бути пересічною, адже її наслідують, на неї часто рівняються інші. Важкий шлях цієї людини, але благородний, адже вона – вчитель. Рівень авторитету вчителя в першу чергу визначає його професіоналізм. Учительська майстерність, педагогічна культура нагромаджуються впродовж всього життя. «Тільки охоплений жадобою знань педагогічний колектив може забезпечити найголовніше, чим повинна жити школа, якщо вона хоче стати вогнищем виховання і освіти…» - ці слова В.О. Сухомлинського вважаємо керівництвом до дії для кожного педагога.
Ми створюємо:
· Сприятливі умови для надання освітніх послуг (відсутність стресових ситуацій, адекватність вимог, використання різних методик навчання);
· Оптимальну організацію освітнього процесу (відповідно до вікових, індивідуальних особливостей та гігієнічних вимог);
· Тісну взаємодію з батьками здобувачів освіти, громадськістю.
4. Філософські засади успіху
1. Ідея розвитку та самовдосконалення
Ще великий український філософ Г. Сковорода на питання «Який шлях веде до справжньої людини?» відповідав: «Пізнай себе, спрямуй себе, створи себе». Адже виховання — це розвиток, а розвиток — це самоствердження особистості. Без самовиховання нема виховання. Не тільки знання, а й виховання характеру, почуттів стає першорядною потребою в сьогоднішньому житті, і тому підійти до ідеї самовдосконалення потрібно як до сенсу життя.
2. Ідея виховних суб'єктних відносин.
Феномен їхнього впливу на життєдіяльність особистості, а також колективу знайшов своє відображення, обгрунтування й розвиток у філософських трактатах С. Полоцького, Ф. Прокоповича, просвітників О. Духновича, С. Русової, педагогічній спадщині видатних українських педагогів К. Ушинського, А. Макаренка, В. Сухомлинського, публікаціях учених-науковців О. Киричука, І. Беха, М. Красовицького та багатьох інших. Саме суб'єктні виховні відносини, як стверджує педагогічна наука і педагогічна народна мудрість, виступають першоосновою та найважливішими умовами повноцінного розвитку особистості дитини, її громадянського становлення, набуття позитивного соціального досвіду, формування вміння особистості жити й діяти серед цивілізованих людей на користь собі та іншим.
3. Ідея поєднання інтересів розвитку особистості й розвитку суспільства.
Суть соціального замовлення суспільства закладу освіти полягає у вихованні особистості, яка володіє не тільки певною сумою знань, умінь та навичок, а й здатна активно включатися в демократичні процеси, які відбуваються в нашій країні.
4. Стратегія любові.
Людина починається з любові. Є любов — є людина, є життя. Любов — ліки від деградації людства, тому треба вчити наших дітей любити людину та життя, учити їх жити без насильства і страху, будувати стосунки за законами гуманізму, дбайливого ставлення до людини й людського життя як найвищої цінності, тобто треба вчити дітей освоювати найголовнішу, дуже складну і багатогранну науку —науку любові.
5. Стратегія здоров'я.
Здоров'я людини — це якість її як біосоціального утворення, характеристика цілісності, здоров'я — показник суспільного прогресу, здоров'я — характеристика добробуту народу. Здоров'я визначає потенціал працездатності людини та є способом вияву її сутності. Бути здоровою — це право кожної людини, це норма і краса, це необмежені ресурси для самовдосконалення та саморозвитку особистості.
6. Ідея виховання на засадах етнопедагогіки та педагогіки народознавства.
Видатний педагог Г. Ващенко зазначав, що виховний ідеал відображається не тільки в педагогічних впливах, а й у звичаях народу, його піснях, традиціях, особливостях його ментальності. Усе це охоплює етнопедагогіка як система поглядів на виховання молодого покоління. В. Сухомлинський називав народну педагогіку живим вічним джерелом педагогічної мудрості, зосередженням духовного життя народу. Тому сучасний педагог має поставити перед собою мету поступово відроджувати споконвічну народну педагогіку, плекати в душах дітей паростки національної самосвідомості, утверджувати в їхніх душах і серцях поняття честі, гідності, поваги до рідної мови, національних традицій, звичаїв.
7. Ідея виховання на засадах родинної педагогіки.
Родинність прищеплює учням основні родинні цінності: працьовитість, шляхетність, милосердя, щирість, любов до рідного краю, рідної історії, народу, любов до порядку, шанування старших, творчість слова, знання роду, збереження його честі, демократизм стосунків, доброту, подружню вірність та любов.
8. Ідея розвитку життєвої компетентності.
Статус людини в суспільстві залежить від її самої: швидкоплинність соціального прогресу, динамічних змін зумовлює потребу в постійній роботі над собою, у розвитку життєвої компетентності, посиленні відповідальності молодої людини за своє майбутнє, за можливість досягнення життєвого успіху.
Реалізація цілей і завдань здійснюється через
• управлінську;
• дидактичну;
• виховну;
• науково-методичну;
• суспільно-педагогічну діяльність;
• діяльність психологічної служби.
5. Управлінський аспект
Мета: координація дій усіх учасників освітнього процесу, створення умов для їх продуктивної творчої діяльності.
Основні завдання:
1. Управління якістю освіти на основі нових інноваційних технологій та освітнього моніторингу.
2. Забезпечення відповідної підготовки педагогів, здатних якісно надавати освітні послуги здобувачам освіти.
3. Виконання завдань розвитку, спрямованих на самореалізацію особистості.
4. Створення умов для продуктивної творчої діяльності та проходження сертифікації педагогів.
Шляхи реалізації:
1. Впровадження в практику роботи школи інноваційних технологій.
2. Створення сприятливого мікроклімату серед учасників освітнього процесу для успішної реалізації їх творчого потенціалу.
3. Забезпечення виконання замовлень педагогічних працівників щодо підвищення їх фахового рівня через заняття самоосвітою.
4. Підтримка ініціативи кожного учасника освітнього процесу в його самореалізації.
5. Розкриття творчого потенціалу учасників освітнього процесу.
6. Стимулювання творчості учасників освітнього процесу.
Організаційно-педагогічну модель управлінської діяльності складають:
• загальні збори;
• педагогічна рада;
• рада школи;
• атестаційна комісія;
• учнівське самоврядування.
Механізм управлінської діяльності включає: діагностику, керування освітньою діяльністю, моніторинг.
Річне планування здійснюється з використанням перспективного планування. План будується на основі підготовки інформаційної довідки про заклад, проблемного аналізу стану справ згідно з Концепцією закладу.
При складанні плану використовується структурування, постановка мети, визначення завдань, прогнозування результатів, складання алгоритму дій на кожному етапі. План підлягає експертизі в кінці року.
З метою демократизації контролю в управлінській діяльності передбачається залучення до нього працівників всіх ланок закладу, робота педагогів в режимі академічної свободи.
6. Методичний аспект
Мета: створення комфортних умов для професійного зростання та розкриття творчого потенціалу кожного педагогічного працівника.
Основні завдання:
1. Створення атмосфери творчого пошуку оригінальних нестандартних рішень педагогічних проблем.
2. Формування в педагогів готовності до проходження сертифікації та впровадження сучасних інноваційних технологій.
3. Формування прагнення до оволодіння педагогікою співпраці та співтворчості на принципах особистісно орієнтованих методик надання освітніх послуг.
4. Спрямування діяльності учнів за допомогою професійного мудрого керівництва з боку педагогічного колективу.
Шляхи реалізації:
1.Постійний моніторинг рівня професійної компетентності, якості надання освітніх послуг.
2.Створення моделей методичної роботи з групами педагогів різного рівня професіоналізму.
3. Удосконалення особистого досвіду на основі кращих досягнень науки і практики викладання.
4. Участь у конкурсах педагогічної майстерності на різних рівнях.
7. Виховний аспект
Мета: сприяння формуванню в учнів знань, умінь і навичок, необхідних для майбутнього успішного вибору професії; розвитку пізнавальної творчої активності особистості; розвиток природних здібностей, уяви і продуктивного мислення з гуманістичним світосприйняттям і почуттям відповідальності за долю України, її народу; виховання естетичних смаків; ведення здорового способу життя.
Основні завдання:
1.Формування основ наукового світогляду, пізнавальної активності і культури розумової праці, вироблення уміння самостійно здобувати знання, застосовувати їх у своїй практичній діяльності.
2. Виховання почуття любові до Батьківщини і свого народу як основи духовного розвитку особистості, шанобливе ставлення до історичних пам'яток.
3.Сприяти формуванню навичок самоврядування, соціальної активності і відповідальності в процесі практичної громадської діяльності, правової культури, вільного володіння державною мовою, засвоєння основ державного і кримінального права, активної протидії випадкам порушення законів.
4. Підготовка випускників до свідомого вибору професії.
5. Залучення до активної екологічної діяльності, формування основ естетичної культури, гармонійний розвиток духовного, фізичного та психічного здоров'я.
6.Затвердження культури здорового способу життя.
Шляхи реалізації:
1.Організації і проведення засідань МО класних керівників, предметних МО учителів відповідної тематики.
2.Проведення профорієнтаційної роботи серед здобувачів освіти середньої та старшої ланки.
3.Організація роботи шкільного самоврядування.
4.Проведення класних годин, впровадження на практиці соціокультурної змістової лінії на уроках.
5.Проведення уроків мужності.
6.Проведення тижнів, декад, місячників тощо…
8. Психолого-педагогічний аспект
Мета: формування особистості через шкільне та сімейне виховання з урахуванням:
• індивідуальних особливостей;
• здібностей;
• умінь та навичок.
Основні завдання:
1. Створення:
- ситуації творчості для всіх учасників освітнього процесу;
- умов для соціальної самореалізації учасників освітнього процесу;
- умов для позитивної адаптації учнів до навчання у школі.
2. Посилення впливу шкільного та сімейного виховання на формування:
• стійкої мотивації до здобуття освіти;
• високої духовної культури;
• моральних переконань;
• трудового виховання дітей.
3. Забезпечення якісного психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.
4. Практичне забезпечення корекційно-розвиткової роботи:
• діагностики особистісного розвитку;
• ціннісних орієнтацій;
• соціального статусу;
• виявлення вад і проблем соціального розвитку дитини.
5. Орієнтація на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в освітньому середовищі, профілактику девіантної поведінки.
Шляхи реалізації:
1 Психолого-педагогічна діагностика з виявлення у дітей:
• здібностей;
• схильностей;
• потреб;
• відстеження динаміки і розвитку обдарованих та здібних учнів.
2. Консультації та навчання батьків, проведення батьківських зборів.
3. Створення сприятливого психологічного клімату у всіх структурних підрозділах освітнього процесу.
4. Морально-культурний особистий досвід учасників освітнього процесу.
9. Модель випускника
Моделлю випускника є громадянин держави, який:
- має активну позицію щодо реалізації ідеалів і цінностей України, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни;
- є особистістю, якій притаманні демократична громадянська культура, усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її громадянською відповідальністю;
- уміє грамотно сприймати та уміє аналізувати проблеми суспільства, бути конкурентноспроможним на ринку праці, впевнено приймати сучасні реалії ринкових відносин, використовувати свої знання на практиці;
- уміє критично мислити;
- здатний до самоосвіти і саморозвитку;
- відповідальний, уміє використовувати набуті компетенції для творчого розв’язання проблеми;
- уміє опрацювати різноманітну інформацію.
10. Фінансово-господарський аспект
Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється на основі коштів Державного та місцевого бюджетів, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування закладу для забезпечення належних умов його життєдіяльності.
Джерелами позабюджетного фінансування закладу є добровільна благодійна допомога батьків та спонсорів.
Матеріально-технічне забезпеченняумов реалізації Стратегії розвитку закладу здійснюється шляхом:
- перехід до автономії закладу освіти (фінансову незалежність):
- зміна та утеплення фасаду закладу;
- окультурення території закладу;
- поповнення існуючих кабінетів необхідними меблями;
- модернізація бібліотеки;
- виконання програми доступності для людей з обмеженими можливостями;
- переобладнання внутрішніх вбиралень відповідно до санітарних вимог.
11. Очікувані результати
Педагоги, як учасники дидактичної підсистеми сприяють опануванню дитиною компетенцій гармонійної особистості, забезпечують сприятливі умови для фізичного, інтелектуального, психологічного, духовного, соціального становлення особистості школярів, досягнення ними рівня освіченості, який відповідає ступеню навчання та потенційним можливостям здобувачів освіти.
Для впровадження в закладі особистісно й компетентнісно зорієнтованого навчання створені сприятливі умови:
• освітній процес здійснюється відповідно до освітньої програми та навчального плану;
• удосконалюється мотиваційне середовище дитини;
• особиста відповідальність педагога за результати наданих освітніх послуг;
• підвищується професійна майстерність педагогів шляхом проходження атестації;
• накопичується особистий педагогічний досвід (створення авторських програм, методичних розробок тощо);
• здійснюється комп'ютеризація освітнього процесу;
• здобувачі освіти залучаються до участі в управлінні освітніми справами в різних видах діяльності;
• посилюється оздоровча спрямованість освітнього процесу, комплексний підхід до гармонійного формування всіх компонентів здоров'я;
• створюється інформаційне забезпечення для переходу закладу до роботи в відкритому інноваційному режимі;
• упроваджуються інноваційні методи формування життєвої компетентності учнів;
• проводиться діагностика та моніторингові дослідження якості освітніх послуг;
• автономія закладу (академічна, організаційна, кадрова, фінансова);
12. Принципи діяльності
Принцип гуманізації полягає в послідовному поєднанні інтересів учасників освітнього процесу і виявляється у довірі та диференційованому підході до школярів, заснованому на врахуванні й розумінні їхніх індивідуальних особливостей і здібностей, запитів та інтересів, поваги до їх честі і гідності.
Майстерність педагога - це не тільки глибоке знання предмета, а й уміння зрозуміти дитину, повага до її особистості, бажання бачити її кращою. Байдужість і пасивність не сумісні з гуманізмом.
Завдання педагога - виявляти та реалізовувати виховний потенціал навчального матеріалу з метою формування гуманних якостей особистості, добирати зміст навчального матеріалу, принципи, методи, форми й способи навчання, які б максимально впливали на емоційну сферу учня, розвиваючи в ньому добрі почуття та прагнення.
ПАСПОРТ
«Стратегія розвитку
Неньковицького ліцею Зарічненської селищної ради
Вараського району Рівненської області
на 2020-2024 роки»
Назва |
Стратегія розвитку Неньковицького ліцею Зарічненської селищної ради Вараського району Рівненської області на 2020-2024 роки |
Тип |
Стратегія розвитку закладу освіти |
Адреса |
Рівненська область Вараський район с. Неньковичі вул. Центральна, 70 |
Керівник |
Малайчук Григорій Федорович, директор ліцею |
Підстава для розробки |
Необхідність удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням освітньої реформи в Україні |
Нормативно-правова база |
Конституція України, Закон України «Про освіту» від 27.09.2017 р., Закон України «Про загальну середню освіту», Конвенція ООН про права дитини, Концепція національно-патріотичного виховання, Статут ліцею |
Мета |
Визначити перспективи розвитку ліцею як закладу, що надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави. Створення умов для забезпечення в закладі сучасної, доступної та якісної системи освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості й потреб держави; забезпечення ефективного управління розвитком закладу загальної середньої освіти. |
Завдання |
1. Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитоку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей. 2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному середньому рівнях освіти. 3. Формування цінностей і необхідних для самореалізації здобувачів освіти компетентностей. 4. Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учасників освітнього процесу. 5. Надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно з чинним законодавством (очна, дистанційна, сімейна, екстернатна, мережева, педагогічний патронаж). 6. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства. 7. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг. 8. Розвиток в здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки. 9.Прищепленняздобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну. 10. Врахування вікових і індивідуальних особливостей здобувачів освіти і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з врахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини. 11. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне, індивідуальне навчання). 12. Виховання свідомого відношення до всіх видів діяльності і людських відносин на основі самостійності та творчої активності здобувачів освіти. 13. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу. 14. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно з Положенням про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників. 15. Поетапний перехід на академічну, організаційну, фінансову, кадрову автономію закладу. 16. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному вебсайті. 17. Розвиток в закладі міжнародного співробітництва та міжнародної академічної мобільності. |
Термін реалізації |
2020-2024 роки. |
Етапи реалізації |
Концептуально-організаційний (2020 рік.) Реалізація проблеми (2020-2022 роки.) Набуття досвіду (2022-2023 роки) Узагальнення результатів (2024 рік) |
Ресурсне забезпечення |
Підвищення кваліфікаційного рівня педагогів. Залучення фахівців державних та громадських організацій у якості консультантів. Розробка та реалізація механізмів залучення додаткових фінансових і матеріальних ресурсів (цільових соціальних проєктів, інвестицій, благодійних внесків тощо); підвищення ефективності використання бюджетних коштів. |
Структура |
Вступ; · Загальні положення; · Загальна стратегія розвитку закладу; · Філософські засади успіху; · Управлінський аспект; · Методичний аспект; · Виховний аспект; · Психолого-педагогічний аспект; · Модель випускника; · Фінансово-господарський аспект; · Очікувані результати; · Принципи діяльності. |
Очікувані результати |
• Освітній процес здійснюється відповідно до освітньої програми та навчального плану; • удосконалюється мотиваційне середовище дитини; • створюються можливості вибору учнями освітнього профілю відповідно до індивідуальних психофізичних особливостей та особистих побажань; • особиста відповідальність педагога за результати наданих освітніх послуг; • підвищується професійна майстерність педагогів шляхом проходження сертифікації; • накопичується особистий педагогічний досвід (створення авторських програм, методичних розробок тощо); • здійснюється комп'ютеризація освітнього процесу; • здобувачі освіти залучаються до участі в управлінні освітніми справами в різних видах діяльності; •посилюється оздоровча спрямованість освітнього процесу, комплексний підхід до гармонійного формування всіх компонентів здоров'я; • створюється інформаційне забезпечення для переходу закладу до роботи в відкритому інноваційному режимі; • упроваджуються інноваційні методи формування життєвої компетентності учнів; • проводиться діагностика та моніторингові дослідження якості освітніх послуг; • автономія закладу ( академічна, організаційна, кадрова, фінансова). |
Показники ефективності |
Поліпшення якісних показників ЗНО, ДПА, результатів предметних олімпіад. Зростання позитивного іміджу освітнього закладу та його конкурентноздатності на ринку освітніх послуг. Розширення ділових партнерських зв’язків між закладами освіти як України, так і інших країн. |
Контроль, корекція та оцінювання |
Системний моніторинг реалізації розвитку Стратегії. |
Проєкт
«Єдиний інформаційний простір»
на 2020-2024 роки
Мета проєкту:
створення єдиного інформаційно-освітнього простору, який включає сукупність технічних, програмних, телекомунікаційних і методичних засобів, що дозволяють застосовувати в освітньому процесі нові інформаційні технології і здійснювати збір, зберігання і обробку даних системи освіти. Єдиний інформаційно-освітній простір здійснює підтримку освітнього процесу і автоматизацію управлінської діяльності, забезпечує підвищення якості освіти і будується на основі розвитку ІКТ компетенцій адміністрації, педагогів та здобувачів освіти.
Основними учасниками і користувачами єдиного інформаційно-освітнього простору мають бути: педагоги, здобувачі освіти, адміністрація школи, батьки.
Етапи реалізації програми проєкту
Напрямки діяльності |
Етапи реалізації |
||
1етап (Організацій ний) |
2етап (Реалізацій ний) |
3етап (Узагаль нюючий) |
|
Розробка та затвердження схеми інформаційного простору закладу |
+ |
||
Розробка регламенту і документації для проведення комплексної інвентаризації мультимедійного обладнання на предмет оптимального використання та інвентаризації. |
+ |
||
Підключення всіх користувачів закладу загальної середньої освіти до мережі Інтернет |
+ |
+ |
|
Запуск і налаштування шкільного виділеного сервера |
+ |
||
Створення умов для навчання співробітників школи нових комп'ютерних технологій |
+ |
+ |
+ |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів |
+ |
+ |
+ |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
+ |
+ |
|
Удосконалення шкільного сайту і робота з ним |
+ |
+ |
+ |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
+ |
+ |
|
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
+ |
||
Впровадження навчальних програм з ІКТ - підтримкою |
+ |
+ |
+ |
Розробка цифрових освітніх ресурсів |
+ |
+ |
+ |
Впровадження дистанційної освіти |
+ |
+ |
+ |
Організація системи інформаційної безпеки закладу |
+ |
+ |
|
Організація внутрішньої системи підтримки обміну досвідом в галузі ІКТ |
+ |
+ |
Етапи реалізації проєкту
№ п/п |
Захід |
Термін |
Відповіда льний |
І етап (2020 рік) Організаційний етап |
|||
1 |
Моніторинг вивчення реального рівня володіння ІКТ учителями. |
Січень - березень |
Заступник директора з НВР |
2 |
Розробка регламенту й документації для проведення комплексної інвентаризації мультимедійного обладнання на предмет оптимального використання. |
Квітень, травень |
Директор закладу, заступники директора закладу |
3 |
Створення умов для навчання співробітників школи нових комп'ютерних технологій |
Серпень- грудень |
Директор закладу, заступники директора, вчителі інформатики |
4 |
Вивчення передових освітніх технологій |
Протягом року |
Директор, заступники директора, творча група, вчителі. |
5 |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів |
Протягом року |
Директор, заступники директора |
6 |
Впровадження навчальних програм з ІКТ - підтримкою |
Протягом року |
Заступники директора з НВР, вчителі, керівники шкільних МО. |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
|||
7 |
Круглий стіл «Проєктна технологія: суть, досвід використання, перспективи». |
Жовтень |
Заступник директора з НВР, вчитель інформатики |
8 |
Семінар «Використання мультимедійної дошки у навчальній та виховній діяльності» |
Листопад |
Заступник директора з НВР |
9 |
Засідання творчої групи «Комп’ютерні технології – один із шляхів підвищення мотивації на уроках» |
Грудень |
Голови ШМО |
10 |
Педагогічна рада «Стан готовності педагогічного та учнівського колективів школи до активного використання інформаційно-комунікаційних технологій» |
Листопад |
Директор, заступники директора, вчителі. |
ІІ етап (2020 - 2022 р.р.) Реалізаційний |
|||
1 |
Нарощування комп’ютерної мережі у школі ( 1-ші класи) |
2020 – 2022 роки |
Адміністрація школи |
2 |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
2021 рік |
Дмитрів Л. М, творча група вчителів |
3 |
Розвиток шкільного сайту |
2020- 2022 роки |
Полюхович Т.В. |
4 |
Залучення батьків до спілкування через ІКТ – технології (сайт школи, блоги вчителів) |
2020- 2022 н.р. |
Адміністрація школи, батьківський комітет. |
5 |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
2001- 2022 роки |
Бібліотекар |
6 |
Продовження впровадження навчальних програм з ІКТ - підтримкою |
2020 – 2022 роки |
Директор, заступник директора, вчителі. |
7 |
Організація системи інформаційної безпеки закладу |
2020 – 2022 роки |
Полюхович Т.В. |
8 |
Організація внутрішньої системи підтримки обміну досвідом в галузі ІКТ |
2020 – 2022 роки |
Заступники директора, творча група |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
|||
9 |
Педагогічна рада «Використання ІКТ в процесі самоосвіти вчителів як засіб підвищення професійної компетентності» |
2020 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
10 |
Семінар «Можливості ІКТ та мультимедійних засобів навчання в організації активної навчально-пізнавальної діяльності школярів» |
2021 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
11 |
Конференція «Дистанційна освіта – один із напрямків розвитку освітнього процесу. Можливості та напрямки дистанційної освіти для вчителів і учнів» |
2022 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
12 |
Семінар «Конструювання та раціональна організація комп'ютерного-орієнтованого уроку. Перспективи та вдосконалення» |
2023 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
13 |
Батьківський лекторій «Безпека в Інтернеті - контроль» |
2020 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
III етап (2024 рік) Узагальнюючий |
|||
1 |
Мультимедійне оснащення навчальних кабінетів. Створення умов для навчання співробітників школи нових комп'ютерних технологій. |
2024 рік |
Адміністрація школи, вчителі, меценати, благодійні організації |
2 |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
2024 рік |
Директор, заступники директора, вчителі |
3 |
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
2024 рік |
Адміністрація школи, вчителі, меценати, благодійні організації |
4 |
Впровадження дистанційної освіти |
Адміністрація школи, вчителі. |
|
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
|||
5 |
Семінар «Можливості Інтернету для вчителя та учня. Участь вчителів та учнів у телекомунікаційних проєктах» |
2024 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
6 |
Педагогічна рада «Рівень сформованості інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів і учнів школи. Ефективність використання ІКТ в роботі з обдарованими дітьми» |
2024 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
7 |
Педагогічна рада «Результати апробації методів використання можливостей медіатеки та мережі Інтернет у навчальній діяльності, пошуку інформації |
2024 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
8 |
Підсумкова конференція «Єдиний інформаційний простір навчального закладу – запорука ефективного функціонування закладу» (Стан сформованості єдиного інформаційного простору школи. Підведення підсумків роботи над єдиною методичною темою) |
2024 рік |
Директор, заступник директора, вчителі. |
Очікувані результати:
· створення визначених інформаційних і телекомунікаційних систем для розвитку інформаційної культури педагогів, здобувачів освіти та батьків;
· створення комп’ютерної інфраструктури освітнього закладу;
· об’єднання вчителів різних спеціальностей для реалізації Стратегії розвиту закладу;
· створення матеріально-технічної та науково-методичної бази даних;
· оновлення наповнюваності сайту;
· практичне засвоєння, а в подальшому застосування педагогами та здобувачами освіти ІКТ в освітньому процесі.
Проєкт
"Профільна середня освіта"
на 2020-2024 роки
Мета проєкту:
забезпечення рівного доступу до здобуття якісної профільної підготовки здобувачів освіти; виявлення та розвиток професійних інтересів здобувачів освіти; реалізація ідей неперервної освіти впродовж життя.
Завдання проєкту:
· забезпечити рівний і безоплатний доступ старшокласників до профільної та початкової допрофесійної підготовки;
· забезпечити диференціацію, варіативність, багатопрофільність здобуття освіти;
· спрямувати підлітків щодо майбутньої професійної діяльності;
· налагодити зв’язки закладу освіти з вищими та науково-дослідницькими установами;
· налагодити моніторинговий супровід ефективності профільної середньої освіти;
· створити сучасну матеріально-технічну базу для організації якісної профільної середньої освіти.
Пріоритети проєкту: формування соціальної, комунікативної, інформаційної, технічної, технологічної компетенцій здобувачів освіти на допрофільному рівні та створення умов для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, нахилів, здібностей і потреб здобувачів освіти в процесі їхньої профільної середньої підготовки.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
Приміт ки |
Інформаційно-організаційні заходи |
||||
1.1 |
Продовжити роботу над удосконаленням організаційно-педагогічних та інформаційних умов реалізації профільного навчання |
Постійно |
ЗДНВР |
|
22 |
Вивчення нормативно-правової бази організації профільної середньої освіти |
Щороку |
ЗДНВР |
|
33 |
Провести моніторингове дослідження готовності педагогів до роботи в профільних класах |
Протягом І семестру кожного навч. року |
Заступники директора |
|
44 |
На основі аналізу удосконалювати позакласну роботу, направлену на розвиток компетенцій здобувачів освіти |
Постійно |
Заступники диретора |
|
55 |
Оснащення предметних кабінетів відповідно до змістовного наповнення компоненту державного стандарту освіти на профільному рівні |
І етап 2020-2021 роки ІІ етап (удосконалення) 2022-2024 роки |
Адміністрація, класні керівники |
|
66 |
Розміщувати інформацію з питань змісту й напрямів профілізації на веб-сайті закладу |
2020-2024 роки |
Відповідальна особа за ведення і наповнення сайту |
|
77 |
Здійснювати моніторинг щодо відстеження ефективності системи профільної освіти |
Постійно |
Заступник директора школи |
|
88 |
Проводити системний моніторинг щодо вивчення думки здобувачів освіти, батьків, педагогів із питань організації профільної середньої освіти |
2020-2024 роки |
Заступники директора школи |
|
99 |
Забезпечувати комп’ютерну підтримку викладання профільних дисциплін |
2020-2024 роки |
Вчителі інформатики |
|
110 |
Проводити аналіз працевлаштування випускників з урахуванням обирання профілю з метою корекції профілізації |
Щороку |
Заступник директора, класні керівники |
|
111 |
Створювати освітньо-матеріальну базу забезпечення профільної середньої освіти в закладі з урахуванням різних механізмів фінансування |
2020-2024 роки |
Адміністрація |
|
Психолого-педагогічні заходи |
||||
11 |
Забезпечити координацію інформаційних та ресурсних потоків між закладом освіти та вищими навчальними закладами шляхом участі: · у сумісних заходах і проєктах; · конференціях і семінарах; · рекламних акціях вузів (День відкритих дверей, зустріч з деканами та студентами факультетів, пов’язаними з вивч.іноземних мов) |
2020-2024 роки |
Адміністрація |
|
12 |
Організувати позакласну роботу, направлену на удосконалення мовленнєвих компетенцій |
2020 рік |
Заступник директора школи з виховної роботи |
|
13 |
Забезпечити умови для розвитку творчих здібностей здобувачів освіти, реалізації їхніх природних задатків, нахилів шляхом: · включення до варіативної складової навчальних планів спецкурсів та факультативів; · удосконалення навчальних планів спецкурсів та факультативів; · залучення до проєктної діяльності (різних рівнів); · залучення до участі у предметних конкурсах, олімпіадах, тощо |
Постійно |
Заступники директора |
|
14 |
Поповнювати бібліотечні фонди освітньо-методичною, сучасною довідковою літературою відповідно до обраних профілів |
2020-2024 роки |
Адміністрація, бібліотекар |
|
15 |
Забезпечити психолого-педагогічний супровід допрофільної підготовки та профільної середньої освіти |
2021-2024 роки |
Практичний психолог Класні керівники |
|
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
21 |
Методична рада «Моніторинговий супровід ефективності профільної середньої освіти» |
2020 – 2022 роки |
Заступник директора, Члени методичної ради |
|
22 |
Нарада при директору з питання: «Сучасні методики на шляху удосконалення профільної середньої освіти» |
2021 рік |
Адміністрація, Класні керівники. вчителі-предметники |
|
23 |
Педагогічна рада: «Використання ІКТ в реалізації допрофільної підготовки та профільної середньої освіти» |
2024 рік |
Вчителі інформатики |
|
24 |
Нарада при директору: «Стан реалізації проєкту «Профільна середня освіта» |
2024 рік |
Заступник директора, класні керівники 10-11 класів |
|
25 |
Нарада при директору: «Профільна середня освіта: погляд в майбутнє» |
2020 рік |
Адміністрація, класні керівник 10-11 класів, практичний психолог |
Очікувані результати:
* впровадження нових моделей профільної середньої освіти;
* підготовка педагогів для реалізації проєкту «Профільна середня освіта;
* сприяння оснащенню кабінетів для здобуття профільної середньої освіти здобувачами освіти;
* налагодження конструктивних зв’язків з закладами освіти різних рівнів акредитації;
* запровадження системного моніторингового спостереження за якістю профільної середньої освіти;
* підготовка здобувачів освіти до свідомого вибору майбутньої професії.
Проєкт
«Обдарована дитина»
на 2020-2024 роки
Мета проєкту:
створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямках: інтелектуального, творчого, спортивного,естетичного.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реаліза ції |
Виконавці |
Забезпечення реалізації проєк ту |
Організаційно-педагогічні заходи |
||||
1 |
Систематично поповнювати шкільний інформаційний банк даних про: · інтелектуально обдарованих дітей; · творчо обдарованих дітей; · спортивно обдарованих дітей; · технічно обдарованих дітей |
До 01.10 щороку |
Заступ ник директо ра, Класні керівни ки |
|
2 |
Забезпечення умов для систематичного підвищення майстерності вчителів, які працюють з обдарованими дітьми, шляхом участі в семінарах і практикумах. |
Постійно |
Адміністрація |
|
3 |
Поновлювати методичними рекомендаціями науково-методичну базу даних з формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перевантажень здобувачів освіти |
До 15.09 кожного року |
Адміністрація, практич ний психолог |
|
4 |
Здійснення особистісно орієнтованого підходу до здобувачів освіти шляхом впровадження нових технологій освітнього процесу |
2020-2024 роки |
Педагоги, класні керівни ки |
|
5 |
Координація дій з культурно-просвітницькими закладами регіону |
Постійно |
Адміністрація |
|
6 |
Здійснення педагогічного відбору методик педагогічних технологій, особистісно розвивальних методик з предметів, що відповідають формам і завданням здобуття освіти обдарованих дітей. Поповнювати методичну скарбничку «Сучасні форми, методи і прийоми роботи з обдарованими дітьми» |
Постійно |
Керівни ки ШМО |
|
7 |
Проводити моніторинг стану здоров’я обдарованих дітей |
Постійно |
Медична сестра |
|
Соціально-психологічне забезпечення |
||||
8 |
Розробка та апробація системи ранньої поетапної діагностики та своєчасного виявлення талановитих дітей |
2020 – 2022 роки |
Практич ний психолог |
|
9 |
Здійснювати психологічний моніторинг з метою виявлення обдарованих учнів |
Постійно |
Практич ний психолог |
|
10 |
Організація постійно діючого семінару для педагогів, які працюють з обдарованими дітьми, спрямованого на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної підготовки |
Постійно |
Практич ний психолог |
|
11 |
Проведення психологічних обстежень особистісних особливостей обдарованих дітей за методикою ПДО, Леонгарда, Шмішека, Кетелла. |
Постійно |
Практич ний психолог |
|
12 |
Впровадження в роботу рекомендацій з профілактики емоційних та розумових перевантажень, запобігання стресів обдарованих дітей |
Постійно |
Практич ний психолог |
|
13 |
Удосконалення алгоритмів, пам’яток для обдарованих дітей, способів проведення самостійної науково-практичної діяльності. |
2020-2024 роки |
Практич ний психолог |
|
14 |
Залучення здобувачів освіти до соціологічних досліджень як форми наукової роботи |
Постійно |
Соціаль но-психологічна служба |
|
15 |
Організація консультування батьків здобувачів освіти щодо роботи з обдарованими дітьми |
Постійно |
Соціаль но-психологічна служба |
|
16 |
Підвищення рівня мотивації здобувачів освіти закладу як основа здобуття якісної освіти |
Постійно |
Психологвчителі, класні керівни ки |
|
Педагогічний супровід |
||||
17 |
Удосконалення системи заходів щодо ефективної підготовки здобувачів освіти до участі у І етапі олімпіад з базових дисциплін |
Постійно |
Заступ ник з НВР |
|
18 |
Організація і проведення предметних олімпіад |
Жовтень кожного року |
Заступ ник з НВР |
|
19 |
Підготовка здобувачів освіти до участі в ІІ, ІІІ, ІV етапах предметних олімпіад |
Постійно |
Заступ ник з НВР, педагоги |
|
20 |
Організувати та взяти участь в міжнародних інтерактивних конкурсах з предметів природничо- математичного циклу («Кенгуру», «Левеня») та інші |
Кожного року |
Заступник з НВР, педагоги |
|
21 |
На сторінках шкільного сайту систематично наповнювати рубрику «Вісті з олімпіад» за результатами участі здобувачів освіти |
Постійно кожного року |
Відповідальна особа за ведення сайту |
|
22 |
Відзначати переможців та призерів олімпіад: a) у наказі; b) на шкільному інформаційному стенді; c) у відповідній рубриці на сайті закладу; d) нагородженням призами на лінійках |
Травень кожного року |
Адміністрація, педагоги |
|
23 |
Започаткувати та удосконалити роботу гуртків |
До 01.10. 2018 |
Заступники дирек тора, керівни ки гуртків |
|
24 |
Удосконалити роботу учнівського самоврядування |
Постійно |
Педагог-організа тор |
|
25 |
Оформлення інформаційно-аналітичного документа: «Моніторинг результативності роботи з обдарованими дітьми» |
Травень кожного року |
Заступники з НВР, керівни ки МО |
|
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
26 |
Круглий стіл «Результативність роботи з обдарованими дітьми» |
2023-2024 н.р. |
Заступники директо ра |
|
27 |
Нарада при директору «Робота з обдарованими: проблеми і перспективи» |
2022-2023 |
Адміністрація, класні керівни ки, керів ники гуртків |
|
28 |
Семінар «Шляхи підвищення рівня мотивації саморозвитку здобувачів освіти як основа успішного навчання» |
2021-2022 н.р. |
Заступники директо ра, педагоги |
|
29 |
Методична рада «Роль наставника у творчому зростанні здобувача освіти» |
2024 р. |
Заступ ник директо ра, вчителі-наставники |
Очікувані результати:
· формування банку даних із різноманітних напрямків роботи з обдарованими дітьми;
· створення системи виявлення та розвитку обдарованих і талановитих дітей;
· створення умов для їх самореалізації через надання якісних освітніх послуг, особистісно-орієнтований освітній процес, доступ до сучасних і традиційних інформаційних ресурсів.
Проєкт
«Формування ключових і предметних компетенцій
здобувачів початкової освіти засобами ІКТ»
на 2020-2024 роки
Актуальність
Сьогодні, коли знання стають основним стратегічним ресурсом, особливого значення набуває здатність людини функціонувати в глобалізованому, інформаційно насиченому суспільстві, учитися впродовж усього життя. Завдання освіти – формування компетентнісно розвиненої учнівської особистості з критичним мисленням, здатної до самоосвіти, самооцінювання та орієнтації в сучасному інформаційно-комунікативному середовищі.
Формування здійснюється засобами технологічного інструментарію (Інтернет-ресурсів, онлайнових освітніх середовищ, інформаційно-комунікативних технологій, програмних педагогічних засобів освітнього призначення), що сприяють розвитку універсальних компетенцій (прогностичних, візуалізаційних, риторичних, мотиваційних, когнітивних, проєктувальних).
Урок супроводжується мультимедійною презентацією з демонстрацією фотографій, репродукцій картин, текстів, схем, завдань, фрагментів кінофільмів тощо.
За допомогою педагогічних програмних засобів (ППЗ) забезпечується миттєвий зворотній зв’язок під час освітньої діяльності. Тому педагогу слід навчати дітей, використовуючи інформаційно- комунікаційні технології, самому орієнтуватися у мультимедійному просторі.
Мета
Набуття та розвиток педагогом певних компетентностей, які повинні забезпечити йому можливість навчати інших в умовах динамічного розвитку сучасного світу.
Об’єкт дослідження:
Вчителі початкових класів, вчителі німецької мови, які викладають у початковій школі.
Предмет дослідження:
Вміння вчителів формувати ключові і предметні компетентності здобувачів початкової освіти засобами ІКТ.
Гіпотеза
Формування ключових і предметних компетентностей здобувачів початкової освіти засобами ІКТ можливе завдяки таким чинникам:
- володіння вчителями методиками використанням ІКТ на уроці;
- вміння педагогів технічно користуватися ІКТ і допомагати в цьому дітям;
- застосування на практиці отриманих знань, навичок, умінь.
Завдання
- опанування вчителями методик освітньої діяльності, використовуючи ІКТ;
- вироблення навичок орієнтування педагогів в мультимедійному просторі;
- вміння технічно користуватися засобами ІКТ;
- створити навчальні електронні посібники для застосування на уроках у початковій школі.
Методи
Теоретичний – вивчення педагогічної та технічної літератури про проведення уроків з ІКТ; ознайомлення з досвідом роботи вчителів країни з даного питання; систематизація та класифікація отриманих знань.
Практичний
Анкетування, тестування, спостереження, застосування на практиці.
Статистичний
Отримання певних даних
Дата реалізації – 5 років
І етап – діагностико- організаційний ( 1 рік)
- вивчення нормативно-правової бази;
- ознайомлення з методиками використання інноваційних технологій при проведенні уроків в початковій школі;
- підготовка вчителів до проведення уроків із застосуванням ІКТ;
- ознайомлення з досвідом вчителів країни з даного питання.
ІІ етап – організаційно- практичний (4 роки)
- впровадження нових програм початкової школи;
- застосування інноваційних інформаційних технологій при проведенні уроків у початковій школі;
- методична допомога в реалізації нових навчальних програм, обмін досвідом, вдосконалення майстерності вчителя;
- відстежування результативності уроків з використанням інноваційних технологій, їх порівняльний аналіз, корекція;
- психологічна, соціальна, педагогічна підтримка вчителів.
ІІІ етап –рефлексійно- узагальнюючий (1 рік)
- аналіз та узагальнення результатів;
- моніторингові дослідження;
- аналіз діяльності вчителів;
- визначення проблем, що виникли при реалізації проєкту, шляхи їх вирішення, корекція.
Модель роботи для реалізації проєкту
Направлення
1. Координаційне.
2. Діагностичне.
3. Кадрове
4. Розвивальне
5. Інформаційне
Алгоритм реалізації проєкту
Координаційне направлення
- організація роботи колективу;
- забезпечення нормативно-правової бази;
- ресурсне забезпечення;
- контроль та аналіз діяльності.
Діагностичне направлення
- проведення діагностики;
- анкетування.
Кадрове направлення
- підвищення кваліфікації педагогів (курси, участь у семінарах, роботі творчих груп);
- мотивація педпрацівників (допомога методична та психологічна);
- науково-методична діяльність.
Розвивальне направлення
- створення середовища для навчання вчителів;
- використання системи інформаційно-комунікаційних технологій.
Інформаційне направлення
- висвітлення досягнень вчителів на сайті закладу...
Програма основних заходів
І етап – діагностико- організаційний ( 1 рік)
№ з/п |
Заходи |
Форма роботи |
Час проведення |
Відповідаль ні |
1. |
Психолого-педагогічна діагностика освітнього процесу в 1 – 4 класах |
Спостережен ня, анкетування, узагальнення |
Вересень 2020 р. |
Заступник директора, класні керівники 1-4 класів, практичний психолог |
2. |
Надання навчально- методичних консультацій з проблеми учителям закладу |
Консультації |
Протягом року |
Заступник директора, голова МО |
3. |
Ознайомлення, опрацювання та аналіз сучасної методичної літератури з використання ІКТ на уроках |
Складання картотеки, виставка літератури (самоосвіта) |
Протягом року березень |
Заступник директора, голова МО, педагоги |
4. |
Практичні вміння вчителя при роботі з засобами ІКТ |
Групова консультація |
Січень 2020 р. |
Педагоги |
5. |
Ознайомлення з досвідом педагогів, що використовують ІКТ у освітній роботі початкової школи |
Дискусія - зустріч |
Лютий 2020 р. |
Методичне обєднання вчителів початкових класів та вихователів ГПД |
6. |
Використання QR-кодів в початковій школі. Підготовка та використання на уроках. |
Семінар практикум |
Березень 2020р. |
Педагоги початкових класів |
7. |
Скарбниця методичних ідей |
Засідання МО |
Квітень 2020 р. |
Голова МО. |
8. |
Проводити інформаційну роботу серед батьків щодо необхідності впровадження ІКТ у освітньому процесі - «Комп’ютер у житті дитини» (батьківський всеобуч ) жовтень - «Безневинна іграшка, чи скарбничка знань?» консультації для батьків – Комп’ютер і дитина ( корисні поради) довідково- інформаційний стенд |
Батьківський всеобуч, батьківські збори, оформлення довідково- інформаційного стенду, консультації |
Вересень- травень |
Класні керівники 1-4 класів |
9. |
Моніторингове дослідження «Аналіз підсумків роботи над проблемою 1-й рік» |
Спостережен ня, анкетування, узагальнення |
Червень 2020 р. |
Заступник директора, Педагоги початкових класів |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
10. |
«Застосування інноваційних інформаційних технологій при проведенні уроків в початковій школі» |
Педагогічна рада (рішення) |
Травень 2020 р. |
Голова МО |
11. |
«Мультимедійні презентації в початковій школі. Підготовка та використання на уроках» |
Семінар практикум |
Березень2020 р. |
Вчителі інформатики початкових класів |
12. |
«Інформаційна робота щодо розуміння батьками необхідності впровадження ІКТ на уроках та у виховній роботі учнів молодших класів |
Батьківський всеобуч |
Жовтень 2020 р. |
Класні керівники, вчителі інформатики початкових класів |
ІІ етап – організаційно- практичний (5 років)
№ з/п |
Заходи |
Форма роботи |
Час проведення |
Відповідаль ні |
1. |
Аналіз результатів педагогічного процесу з метою виявлення загальних та окремих проблем науково- методичної роботи |
Анкетування, узагальнення |
Вересень 2020-2024 рр. |
Заступник директора, класні керівники вихователі |
2. |
Підпорядкування індивідуальних проблемних тем проблемі проєкту |
Діагностика |
Вересень 2020 р. |
Класні керівники |
3. |
Порівняльне дослідження «Використання комп’ютерів учнями у навчальній та ігровій діяльності в закладі освіти та за його межами» |
Спостережен ня, анкетування |
Вересень 2020-2024 рр. |
Соціальний педагог, практичний психолог, класні керівники |
4. |
Впровадження в практику роботи використання засобів ІКТ на уроках та ГПД |
Урок, класна год., виховна год., самопідготов ка |
Протягом 5 років |
Вихователі ГПД |
5. |
Комплексне обговорення літератури, де висвітлюється проблема |
Виставка літератури |
Протягом 5 років |
Вихователі ГПД |
6. |
Робота творчих груп |
Засідання творчих груп |
Протягом 5 років |
Вихователі ГПД |
7. |
Створення картотеки презентацій з освітньої діяльності |
Картотека |
Протягом 5 років |
Керівник творчої групи |
8. |
Взаємовідвідування уроків та виховних заходів з використанням ІКТ. |
Самоосвіта |
Протягом 5 років |
Класоводи, вихователі ГПД |
9. |
Випуск методичного бюлетеня |
Методичний бюлетень |
2024 р. |
Керівник творчої групи |
10. |
Створення електронного банку педагогічних ідей |
Електронний банк |
Протягом 5 років |
Педагоги |
11. |
Організація та проведення семінарів з даної проблеми |
Семінар |
2023 рік. |
Заступник директора, педагоги |
12. |
Розробка методичних посібників з використання ІКТ у освітньому процесі початкової школи |
Методичний посібник |
2024 р. |
Керівник МО |
13. |
Робота з батьками |
Батьківські збори, консультації, всеобучі |
Протягом 5 років |
Вчителі Вихователі ГПД |
14. |
Обмін досвідом між вчителями та вихователями школи, іншими педагогами в мережі Інтернет |
Робота в мережі Інтернет |
Протягом 5 років |
Вчителі Вихователі ГПД |
15. |
Створення презентацій з досвіду роботи на сайті закладу |
Робота з сайтом |
2020 -2024 рр. |
Вчителі Вихователі ГПД |
16. |
Моніторингові дослідження освітньої, педагогічної діяльності в початковій школі |
Спостереження, Анкетування |
2024 р. |
Керівник МО Вчителі |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
17. |
«Використання програмних засобів навчання та Інтернет- ресурсів у вивченні навчальних предметів" |
Конференція |
Листопад 2023 р. |
Керівник МО |
18. |
«Шляхи формування творчої особистості здобувача освіти на основі впровадження інноваційних технологій навчання». |
Круглий стіл |
Березень 2024 р. |
Голова МО |
19. |
«Формування інформаційної компетентності вчителя та здобувачів початкової освіти засобами ІКТ» |
Семінар - практикум |
2023-2024 н.р. |
Заступник директора Вчителі Вихователі ГПД |
ІІІ етап –рефлексійно- узагальнюючий (1 рік)
№ з/п |
Заходи |
Форма роботи |
Час проведення |
Відповідальні |
1. |
Аналіз результатів роботи над проектом |
Анкетування Узагальнення |
травень |
Керівник МО |
2. |
Взаємовідвідування уроків та виховних заходів з використанням ІКТ |
Контроль Самоосвіта |
Протягом року |
Вінтоняк О.В. |
3. |
Творчі звіти педагогів за результатами роботи над індивідуальними проблемними темами |
Засідання МО, засідання творчих груп, педрада |
Протягом року |
Вчителі Вихователі ГПД |
4. |
Оформлення підсумків роботи над проектом у вигляді методичних рекомендацій, посібників порад, графіків, діаграм |
Підсумковий звіт. Узагальнення |
Протягом року |
Заступник з НВР Керівник МО Керівник творчої групи |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
5. |
«Формування ключових і предметних компетентностей здобувачів початкової освіти засобами ІКТ» |
Педрада червень |
2024 р. |
Керівник МО, Керівник творчої групи |
Форми роботи:
- використання елементів диференційованого підходу в освітній роботі;
- використання вчителями елементів ІКТ на уроках та позаурочній діяльності;
- формування в здобувачів початкової освіти вмінь та навичок орієнтування у інформаційному просторі;
- конкурси, інтелектуальні ігри, вікторини;
- проєктна діяльність здобувачів початкової освіти;
- створення дитячих портфоліо.
Очікуванні результати:
- реалізація творчого потенціалу вчителя;
- застосування інноваційних інформаційних технологій при проведенні уроків у початковій школі;
- розроблення системи вправ для здобувачів початкової освіти, використовуючи ІКТ;
- систематизація уроків вчителів, їх методичних розробок для використання у освітній діяльності.
Ризики та методи їх корекції
Відсутність матеріальної бази |
Оснащення матеріально-технічної бази |
Постійне зростання рівня освіти |
Підвищення кваліфікації педагогів, сертифікація педагогів (проходження курсів, участь у конференціях, семінарах) |
Безперервне оволодіння прогресивними технологіями освітнього процесу; |
Самоосвіта вчителів, участь у семінарах-практикумах; майстер-класах, круглих столах, вебінарах… |
Робота в єдиному інформаційному середовищі, що передбачає раціональне використання інформаційних технологій у освітньому процесі. |
Застосування вчителями та вихователями на практиці набутих знань |
Проєкт
«Інновації в НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ»
на 2020-2024 роки
Мета проєкту:
підвищення рівня майстерності вчителів, спрямування їхньої роботи на реалізацію творчого потенціалу, пошук ефективних шляхів застосування результатів досліджень.
Завдання проєкту:
· оновлення змісту навчання та побудова його на концептуальній основі новаторських освітніх технологій;
· розвиток системи забезпечення якості освітніх послуг;
· підвищення ефективності управління якістю освіти в школі;
· підвищення конкурентоздатності школи в соціумі громади;
· пошук та розробка ефективних методів освітнього процесу, управління освітнім процесом та професійним розвитком педагогів;
· упровадження нових та модернізованих форм і методів управлінської діяльності.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
1 |
Теоретична, науково-методична підтримка педагогів до інноваційної роботи, створення сприятливого психологічного клімату. |
Постійно |
Адмініст рація |
2 |
Забезпечити участь освітнього закладу у Програмі Нової української школи. |
2020-2024 рр. |
Заступники директора |
3 |
Запровадження інновацій в управлінні освітнім закладом |
Постійно |
Адміністрація |
4 |
Створення методичного портфоліо з проблеми «Інноваційні технології освітнього процесу» |
2020 р. |
Заступник з НВР |
5 |
Опрацювання науково-методичної літератури з даної проблеми. Здійснення інформаційного забезпечення педагогів із питань запровадження освітніх інновацій (ознайомлення педагогічних працівників із науковими процесами, рекомендаціями, іншими матеріалами) |
2020 р. |
Заступник з НВР Члени ШМО |
6 |
Вивчення педагогічного досвіду вчителів школи, України |
Постійно |
Заступники з НВР Голова ШМО |
7 |
Діагностування рівня підготовленості педагогічних працівників школи до інноваційної діяльності |
2020 рік |
Заступник з НВР Психолог |
8 |
Розробка рекомендацій щодо впровадження інновацій у практику роботи школи : - рекомендувати педагогам для опрацювання сучасні науково-методичні посібники, монографії, рекомендації конференції; - надавати методичну допомогу педагогам в розробці індивідуальної траекторії професійного і особистого розвитку. |
2019-2020 н.р. |
Заступник з НВР Голова ШМО, педаагоги |
9 |
Апробація теоретичних положень та методичних рекомендацій |
2019-2020 н.р. |
Заступник з НВР Голова ШМО, педагоги |
10 |
Проведення роботи з колективом закладу освіти щодо впровадження обраної технології навчання: - психологічна і мотиваційна підготовка; - теоретична підготовка. |
2019-2020 н.р |
Заступник з НВР Голова ШМО, педагоги |
11 |
Створення умов, за яких можлива інноваційна педагогічна діяльність |
2019-2020 н.р. |
Адміністрація школи |
12 |
Аналіз проміжних результатів напрацювань у практику роботи педагогів |
2019-2024 н.р. |
Заступник з НВР Голова ШМО, педагоги |
13 |
Поповнення інформаційної бази даних на вчителів, які спроможні запроваджувати інноваційні технології. |
2019-2020 н.р. |
Заступник з НВР |
14 |
Управління процесом впровадження інноваційних знахідок у школі |
2019-2024 н.р. |
Адміністрація школи |
15 |
Освоєння нових педагогічних ідей шляхом залучення педагогів до інноваційної діяльності: - засідання педагогічної ради, круглі столи,семінари тощо; - творча діяльність педагогів у методичних об'єднаннях; - участь у науково-практичних конференціях; - узагальнення власного досвіду й досвіду своїх колег; - сертифікація на курсах підвищення кваліфікації; - самостійна дослідницька, творча робота над темою, проблемою. |
2019-2024 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
16 |
Узагальнення досвіду роботи вчителів: розробка рекомендацій та порад щодо впровадження в практику роботи школи інноваційних технологій |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
17 |
Вивчення та узагальнення стану роботи з упровадження інноваційних процесів у школі |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
18 |
Захист напрацювань на засіданнях педагогічної ради, методичної ради |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
19 |
Моніторинг якості інноваційної діяльності |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
20 |
Оприлюднення результатів інноваційного пошуку. Спільно із вчителем висвітлювати позитивний досвід запровадження інноваційних технологій в засобах масової інформації та інтренет ресурсах |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
21 |
Проєктування оновленого освітнього простору школи |
2024-2025 н.р. |
Заступники з НВР Голови ШМО |
22 |
Здійснювати діагностику щодо виявлення готовності педагога до інноваційної діяльності (анкетування, аналіз освітнього процесу, участь у методичних заходах) |
2019-2020 н.р. |
Заступник з НВР Голови ШМО |
23 |
Координація та супровід окремих інноваційних проектів |
За потребою |
Адміністрація школи |
24 |
Конференція «Використання досягнень науки у системі роботи вчителя – основа розвитку творчої особистості здобувача освіти» |
2020-2021 рік |
Заступник з НВР Голова ШМО |
25 |
Засідання ШМО «Інновації в освітньому процесі. Шляхи впровадження» |
2019-2020 н.р. |
Заступники з НВР Голова ШМО |
26 |
Методична рада «Удосконалення самоосвіти вчителя – чинник професійного зростання» |
2020-2021 н.р. |
Члени методичної ради |
27 |
Круглий стіл «Професійне зростання вчителя у сучасному освітньому просторі» |
2021-2022 н.р. |
Заступники з НВР |
Очікувані результати:
· узагальнення основних шляхів, форм, засобів та умов, які забезпечують якісну організацію освітнього процесу;
· відкритість школи до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти:
· ефективна організація науково – методичних структур колегіального управління (науково – методичні ради, малі педагогічні ради, творчі групи, тощо);
· запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністраці школи;
· удосконалення рівня освітніх послуг;
· створити у педагогічному колективі закладу освіти власну модель інноваційного розвитку;
· забезпечити розвиток інформаційної взаємодії та інтеграцію закладу освіти у світовий інформаційний освітній простір.
Проєкт
«Заклад освіти – толерантне середовище, СТОП, БУЛІНГ»
на 2020-2024 роки
Мета проєкту:
· сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;
· скоординувати зусилля педагогічної, батьківської громадськості для попередження булінгу, протиправних дій та вчинків серед здобувачів освіти;
· організувати профілактичну роботу на основі глибокого вивчення причин і умов, які сприяють скоєнню здобувачами освіти правопорушень;
· забезпечити організацію змістовного дозвілля й відпочинку;
· поліпшити роботу психологічної служби, головну увагу приділити соціально-психолого-педагогічній допомозі здобувачам освіти та їхнім батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх;
· налагодити правову пропаганду й освіту через наочну агітацію та шкільну газету;
· сприяти розвитку інформаційно-комунікаційних та комунікативних компетентностей учасників освітнього процесу
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін виконання |
Виконавці |
Забезпечення реалізації проєкту |
1 |
Ознайомити вчителів із завданням розвитку комунікативних та інформаційно- комунікаційних компетенцій здобувачів освіти в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів у виховній роботі |
Січень 2020р. |
Нарада при заст. директора з виховн. роботи |
|
2 |
«Комунікативна культура як сукупність знань, умінь, навичок забезпечення взаємодії людей у конкретній соціокультурній ситуації» |
Березень 2020 р. |
Педагогічна рада |
|
3 |
Розглянути стан роботи з профілактики правопорушень в учнівському середовищі |
2020-2021 рр. |
Наради, засідання педагогічної ради, накази |
|
4 |
Вивчити стан та поширеність дитячої бездоглядності та безпритульності |
2020-2021рр. |
Соц.- психол. служба |
Збір інформ. |
5 |
«Запровадження в освітній процес здоров’язберігаючих технологій, створення безпечних умов» |
2020-2021 рр. |
Семінар |
|
6 |
Продовжити вивчення на уроках правознавства Законів України, статей Конвенції ООН. Інших документів щодо даного проекту |
2020-2021 рр. |
Уроки правознавства, виховні години |
|
7 |
Аналіз результатів педагогічного процесу з метою виявлення загальних та окремих проблем у виховній роботі |
Вересень 2020-2021 рр. |
Довідки, накази |
|
8 |
Взаємовідвідування уроків, виховних заходів з метою запозичення кращого досвіду реалізації проблеми та наступним аналізом |
2020-2024 рр. |
Класні керівникивчителі |
Засідання метод. об’єдн. |
9 |
Брати участь у конкурсах спортивно-правового спрямування |
2020-2024 рр. |
Адміністрація, вчителі |
Підготов ка та участь у щорічних конкурсах |
10 |
Розробити заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, правової та психологічної підтримки дітей та підлітків, які потрапили в складні соціальні умови |
2020-2021 рр. |
Соц.-психол. служба |
Виконан ня заходів |
11 |
Підготувати банк розробок виховних заходів із правознавства, з проблем профілактики злочинності, наркоманії, алкоголізму серед дітей та підлітків, з питань запобігання транспортного травматизму серед дітей та пожежної безпеки |
2020-2021 рр. |
Соц.-психол. служба |
Створен ня методич них матеріа лів |
12 |
Проводити зустрічі з підлітками з метою профілактики правопорушень та навчання правильної поведінки в кризових ситуаціях |
2020-2024 рр. |
Соц.-психол. служба |
|
13 |
Проводити моніторинги щодо проявів насилля над дітьми, бездоглядності, правопорушень серед неповнолітніх і рівня обізнаності дітей та учнівської молоді з питань негативного впли-ву на життя й здоров'я алкоголю, тютюну, наркотиків |
2020-2024 рр. |
Соціально- психологічна служба |
Наради при заступни ку директора з виховної роботи |
14 |
Залучення здобувачів освіти до активного громадського життя й запобігання антисоціальній поведінці та організувати проведення рейдів з питань запобігання негативним проявам у молодіжному середовищі |
2020-2024 рр. |
Соц.-психол. служба |
Участь у Всеукр. акціях «Життя без тютюнопаління», «Стоп наркоти кам!» тощо |
15 |
«Розвиток комунікативних компетенцій здобувачів освіти у позаурочній діяльності» |
2021-2022 рр. |
Заступ ник директо ра школи з ВР |
Педагогічна рада |
16 |
«Формування культури спілкування, безпечного толерантного середовища та інформаційної культури учасників освітнього процесу» |
2020-2021 рр. |
Заступ ник директо ра школи з ВР |
Конференція |
17 |
Переглянути й доповнити Правила внутрішнього розпорядку з метою максимального гарантування безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу |
2019-2020 н.р. |
Адміністрація школи |
Проведення Тижнів безпеки життєдія льності |
18 |
Активізувати діяльність педагогічного колективу з органами самоврядування з формування в дітей і молоді духовності, моральної культури, толерантності, уміння жити в громадянському суспільстві |
2020-2024 рр. |
Адміністрація, соціально- психологічна служба |
Проведення батьківських лекторіїв, спільних виховних заходів |
19 |
Забезпечити розвиток гурткової роботи, організованого дозвілля; сприяти участі кожного педагогічного працівника у виховній, гуртковій та позанавчальній роботі |
2020-2024 рр. |
Адміністрація |
Робота гуртків |
20 |
Розробити методичні рекомендації щодо організації роботи в закладі із запобігання злочинності й правопорушень серед дітей і підлітків, дитячої бездоглядності, бродяжництва та жебрацтва, булінгу. |
2020-2024 рр. |
Адміністрація, соціально-психологічна служба |
Видання методич них рекомен дацій |
21 |
Проводити семінари-тренінги за участю адміністрації, практичного психолога, соціального педагога та класних керівників із питань профілактики насильства, жорстокості та впливу сучасних телекомунікаційних те-хнологій на психіку дітей, організації дієвої антитютюнової, антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди, тактики поведінки з дітьми, які підозрюються у вживанні алкогольних, наркотичних та психотропних речовин |
2020-2024 рр. |
Адміністрація школи Соціально-психологічна служба |
Проведення просвітницьких заходів, семінарів-тренінгів |
22 |
Продовжувати впровадження в практику роботи школи комплексної програми щодо формування навичок здорового способу життя |
2020-2024 рр. |
Соц.-психол. служба, вчителі |
За планом роботи закладу |
23 |
Організовувати зустрічі дітей та підлітків із представниками поліції, інспекторами служби ювінальної превенції |
2020-2024 рр. |
Заступ ник директо ра з ВР, соціал. педагог |
Організа ція та проведення зустрічей |
24 |
Проводити виховні заходи на правову тематику, круглі столи, конференції |
2020-2024 рр. |
Заступ ник директо ра з ВР, соціал. педагог |
Організа ція та проведення заходів |
25 |
Медичній сестрі під час медичного огляду виявляти дітей і підлітків, схильних до вживання алкоголю та наркотичних речовин |
2020-2024 рр. |
Медична сестра |
Проведення медичних оглядів та рейдів по закладу |
26 |
Із метою превентивного виховання школярів сприяти використанню в просвітницькій роботі наочності, навчальних відеофільмів, які сприяють здоровому способу життя |
Постійно |
Заступ ник директо ра з НВР, соціально-психологічна служба |
За планом роботи закладу |
27 |
Оформити в бібліотеці виставку літератури про шкідливість наркотичних засобів, психотропних речовин та алкоголю |
2020-2024 рр. |
Адміністрація, бібліотек. закладу |
Оформлення виставки літератур. |
28 |
Сприяти розвитку особистості дитини, формування її інтелектуального та творчого потенціалу, формування патріота України |
2020-2024 рр. |
Адміністрація, вчителі |
За планом виховної роботи |
29 |
Продовжити роботу над підвищенням психологічної і професійної компетентностей, опанування інноваційними методами й технологіями надання психологічних послуг. |
2020-2021 рр. |
Соц.-психол. служба |
Тренінги, семінари |
30 |
Продовжувати співпрацювати з: - Навчальними закладами громад; - Підприємствами - ЦРЛ; - центром зайнятості; - Соціальною службою. |
2020-2024 рр. |
Соц.-психол. служба |
За планом роботи школи |
31 |
Формування інформаційної та комунікаційної культури учасників освітнього процесу |
2020-2022 рр. |
Адміністрація школи |
Наради, виховні заходи |
32 |
Організація та проведення виховних заходів, спрямованих на попередження проявів булінгу в освітньому середовищі |
2020-2024 рр. |
Педагогічні працівники |
Освітня дільність |
33 |
Аналіз результатів роботи над проєктом |
2024-2024 рр. |
Заступ ник директо ра з ВР |
Анкетування, засідання методичного об’єднання |
Очікувані результати:
· створення системи виховної та профілактичної роботи в закладі;
· усвідомлення дітьми негативного впливу на організм шкідливих речовин;
· організація змістовного дозвілля та відпочинку здобувачів освіти;
· допомога здобувачам освіти і їхнім батькам у захисті своїх прав та інтересів;
· навчання дітей знаходити вихід із кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства (булінгу);
· профілактика правопорушень і злочинності серед молоді;
· набуття досвіду інформаційно-комунікаційних та комунікативних компетенцій учасників навчально-виховного процесу;
· створення безпечного толерантного середовища;
· виховання соціально активної та комунікативної особистості з високим рівнем духовності і моралі.
Проєкт
«Кадрове забезпечення освітнього процесу»
на 2020-2024 роки
Мета:
забезпечення економічних і соціальних гарантій професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження їхнього високого соціального статусу в громаді.
Завдання проєкту:
· сприяти оптимізації кадрового забезпечення школи;
· забезпечити сприятливі та комфортні умови організаційно-педагогічної, методичної роботи;
· створити атмосферу спільної відповідальності за результати освітньої діяльності з боку всіх учасників освітнього процесу;
· сприяти формуванню систем психологічної та правової освіти, підвищенню компетентності педагогічних працівників.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
Забезпечення реаліза ції проєкту |
1 |
За результатами діяльності представляти педпрацівників до нагородження відповідними заохочувальними преміями |
2020-2024 роки |
Адміністрація, профспілка, представник колективу |
|
2 |
Забезпечувати умови для своєчасного підвищення кваліфікації та професійного зростання в міжатестаційний період |
2020-2024 роки |
Адміністрація |
|
3 |
Забезпечувати умови для участі педагогів у конкурсах професійної майстерності, здійснення дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності |
2020-2024 роки |
Адміністрація |
|
4 |
Здійснювати передплату періодичних та фахових видань |
2020-2024 роки |
Адміністрація, Бібліотекар |
|
5 |
Оновити та модернізувати методичний кабінет, забезпечити його сучасною науково-методичною літературою та інформаційно-комп’ютерними ресурсами для оптимізації умов самоосвітньої діяльності педагогічних працівників |
До 2021 року. |
Адміністрація |
|
6 |
Тримати на постійному контролі питання потреби в педагогічних працівниках |
Постійно |
Адміністрація |
|
7 |
Забезпечити виплату винагород учителям, учні яких зайняли призові місці на ІІІ, ІУ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах, у конкурсах-захистах за програмою МАНу, у спортивних змаганнях, фестивалях тощо |
2020-2024 роки |
Адміністрація |
|
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
8 |
Круглий стіл «Професійна етика вчителя» |
2020-2021 н.р. |
||
9 |
Семінар «Імідж сучасного вчителя» |
2021-2022 н.р. |
||
10 |
Методична рада «Створення умов для педагогічної творчості вчителів» |
2022-2023 н.р. |
Очікувані результати:
· створення системи професійно-педагогічної адаптації молодих спеціалістів;
· стабілізація кадрового складу закладу освіти;
· підвищення професійного рівня педагогічних працівників;
· моральне і матеріальне стимулювання професійної діяльності педагогів;
· підвищення престижу педагогічної професії в громаді та утвердження соціального статусу вчителя.
педагогічного колективу з проблемної теми закладу
„ ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ ЧЕРЕЗ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ВЧИТЕЛЯ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ”
на 2020 - 2024 роки
І етап (2020-2021 рр.)
- Анкетування педагогічного та учнівського колективів. Виявлення проблем.
травень, 2020 р., мет. рада, психолог
- Обробка даних анкетування. Виявлення рівня обізнаності колективу.
вересень, 2020 р., мет. рада, дирекція школи
- Оперативна нарада “Особливості роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою”.
вересень, 2020 р., ЗНВР, ЗВР
- Методична нарада з керівниками МО “ Мета, зміст і основні напрями роботи МО щодо реалізації науково-методичної проблеми закладу”, “Удосконалення уроку як засіб розвитку особистості вчителя і учнів. Роль МО у підвищенні результативності уроку ”.
вересень, 2020 р.
вересень, 2020 р.
- Засідання педагогічної ради “Про роботу щодо розвитку початкової освіти в контексті завдань Нової української школи”.
листопад, 2020 р., ДШ, ЗНВР
- Засідання проблемного семінару “Компетентнісний вимір сучасного (синкретичного) уроку у світлі реалізації концептуальних засад Нової української школи”, “Реалізація наскрізних змістових ліній під час вивчення навчальних предметів”.
жовтень, 2020 р., лютий, 2021 р.
- Засідання педагогічної ради “Про сучасний (синкретичний) урок та урок-дослідження як спільну творчість учителя та учнів”, “Формування базових якостей педагога як суб’єкта і організатора виховного процесу освітнього закладу в умовах НУШ”.
січень, 2021 р., ДШ, ЗНВР, ЗВР
- Психолого-педагогічний семінар “Профілактика суїцидальної поведінки в учнівському середовищі”, “Профілактика професійного та емоційного вигорання педагогів”.
жовтень, 2020 р., березень, 2021 р., Психолог
- Педагогічні читання “Підготовка вчителя до проведення сучасного (синкретичного) уроку в компетентнісному полі Нової української школи та підтримка обдарованого учня й розвиток його здібностей”.
листопад, 2020 р., ЗНВР
- Науково-теоретична конференція “Формування ключових компетентностей учнів через професійну діяльність вчителя в умовах Нової української школи”.
лютий, 2021 р., ЗНВР
- Самоосвітня робота вчителів та учнів, використання тестових технологій та мережі Інтернет.
- Робота з молодими вчителями, заняття школи молодого вчителя.
- Вивчення сучасних особистісно зорієнтованих технологій навчання та виховання.
Засідання педагогічної ради “Про роботу методичних об’єднань учителів і заходи щодо підвищення її результативності”.
березень, 2021 р., ДШ, ЗНВР
- Засідання педагогічної ради “Про підсумки діяльності органів учнівського врядування”, “Про підсумки роботи з обдарованими учнями”.
червень, 2021 р., ДШ, ЗНВР, ЗВР
Питання тематичного контролю:
- Використання інноваційних технологій у практиці роботи вчителів початкових класів (січень-квітень, 2021 р., ЗНВР)
- Оптимізація управління процесом навчання на уроках біології, екології.
(жовтень-січень, 2021 р., ДШ)
- Формування ключових компетентностей на уроках хімії.
(грудень-березень, 2021 р., ДШ)
- Використання інноваційних технологій на уроках історії, правознавства та громадянської освіти (листопад-лютий, 2020-2021 рр., ЗНВР).
грудень-лютий, 2015 р., ДШ, ЗНВР
- Нові технології навчання на уроках трудового навчання, технологій.
- Робота творчої групи.
- Вивчення системи роботи вчителів, що атестуються (жовтень-березень, 2021 р.)
ІІ етап (2020-2021 рр.)
- Робота творчої групи, методичних об’єднань.
- Педагогічні практикуми.
- Батьківсько-вчительсько-учнівські конференції.
щороку, квітень, Дирекція школи
- Використання педагогічного досвіду вчителів, психологічні тренінги з учнями, вчителями, складання діагностичної карти педагогічних працівників, аналіз їх участі у методичній роботі.
березень, 2022 р., керівники МО, психолог, МР
- Засідання психолого-педагогічного семінару “Створення системи психологічного забезпечення освітнього процесу відповідно до завдань розвитку закладу та проблемної теми”.
грудень, 2022 р., психолог
- Формування, вивчення та поширення ППД щодо проблемної теми.
упродовж року, дирекція школи, творчі педагоги
- Науково-практична конференція “Шляхи реалізації професійного розвитку педагогічних працівників”.
травень, 2022 р., ЗНВР
- Засідання проблемного семінару “Дистанційне навчання. Інноваційні освітні платформи”, “Оцінювання в умовах Нової української школи”.
жовтень, 2021 р., березень, 2022 р., ЗНВР
- Педагогічні читання “Оновлення змісту освіти, перехід на компетентнісну модель освіти. Запровадження нових стандартів освітнього простору”.
листопад, 2021 р., ДШ, ЗНВР
- Засідання педагогічної ради “Дистанційне навчання. Інноваційні освітні платформи”, “Сучасне програмно-методичне забезпечення”, “Готовність до роботи в інклюзивному середовищі”.
листопад, 2021 р., січень, березень, 2022 р.
- Година захисту методичних ідей “Як розвинути творчість школяра?” грудень, 2015 р., МР
- Засідання-презентація “Творча педагогічна майстерня вчителя” (під час атестації вчителів).
березень, 2022 р.
- Фестиваль педагогічної творчості “Використання інноваційних методик та технологій в освітньому процесі”.
(березень, 2022 р., МР)
ІІІ етап (2022-2023)
- Самоаналіз і аналіз результатів роботи над науково-методичною проблемою закладу.
- Діагностування.
- Взаємооцінки.
- Індивідуально-методична допомога, методичні консультації.
- Аналіз і систематизація матеріалів МО і творчої групи. Показові уроки, поповнення банку даних інноваційних технологій.
- Педрада-обмін досвідом “Формування навичок самоорганізації і самонавчання учнів, оцінювання своїх можливостей в умовах Нової української школи».
січень, 2023 р.
- Педагогічна рада «Інтегроване та проблемне навчання».
листопад, 2022 р.
- Науково-практична конференція “Використання компетентнісних завдань на уроках”.
травень, 2023 р.
- Проблемний семінар “Застосування інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі”, “Мідіаграмотність в освіті”.
- жовтень, 2022 р., березень, 2023 р.
- Психолого-педагогічний семінар.
ІV етап (2023-2024)
- Науково-практичні конференції.
- Педагогічна рада «Практичне застосування педагогічних ідей з питань виховання ключових компетентностей в умовах НУШ».
(листопад, 2023 р.)
- Конкурс моделей уроків з використанням інноваційних технологій та забезпечення компетентнісного підходу до учнів.
- Творчі портрети МО.
- Вироблення методичних рекомендацій.
- Узагальнення досвіду роботи з проблемних питань, досвіду вчителів.
- Шкільна конференція за участі батьків, учителів, учнів “Підсумки колективної роботи над науково-методичною проблемною темою закладу “Формування ключових компетентностей учнів через професійну діяльність вчителя в умовах Нової української школи”.
травень, 2024 р., ДШ, ЗНВР, ЗВР
- Виставка матеріалів з досвіду роботи педагогів над науково-методичною проблемною темою закладу.
- Психолого-педагогічний семінар.
- Педагогічні та методичні ради “Різні форми організації роботи учнів на уроці”, “Застосування технології “перевернутий клас”, “Дистанційне та змішане навчання”, “Інтегроване та проблемне навчання”, “Проєктне навчання”.
- Робота творчої групи над вибором нової проблемної теми закладу.
- Аналіз результатів роботи над науково-методичною проблемною темою закладу і вибір нової.
До 15.05.2024 р., Педколектив закладу
Перспективний план роботи
педагогічного колективу з виховної проблемної теми закладу
„ ФОРМУВАННЯ КЛЮЧОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЕЙ УЧНІВ ТА БАЗОВИХ ЯКОСТЕЙ ПЕДАГОГА ОСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ В УМОВАХ НУШ»”
на 2020 - 2024 роки
І етап (2020-2021 рр.)
1.Анкетування педагогічного та учнівського колективів. Визначення проблем, підготовка до складання плану реалізації проблемної теми.
Травень,2020,методична рада, психолог.
2.Створення творчої групи. Обробка даних анкетування. Планування та визначення перспектив та алгоритму роботи з проблемної теми.
Вересень,2020,МОКК
3. Засідання педагогічної ради «Про підсумки реалізації Програми національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки.
Травень ,2020 Заступник з ВР
4.Опанування теоретичними основами проблеми:
-опрацювання матеріалів періодичних видань з питань формування ключових компетентностей учнів ;
Протягом н.р., самоосвіта, МОКК
-вивчення нормативно правової бази;
Листопад,2020,МОКК
-створення програм діяльності учнівських об”єднань, організацій в контексті реалізації проблемної теми;
Протягом року, Заступник з ВР
-створення банку даних новітніх технологій для забезпечення реалізації виховної проблемної теми
Травень,2020, класні керівники, заступник з ВР
ІІ етап (2021-2022 рр.)
1.Робота творчих груп МОКК
Відвідування заходів.
Батьківсько-вчительсько-учнівські конференції
Щороку, квітень,заступник з ВР, класні керівники
2. Інструктивно- методичні наради Протягом н,р.. заступник з ВР
3.Впровадження та поширення передового педагогічного досвіду в системі виховної роботи школи
Вересень, ,МОКК
4.Передовий педагогічний досвід класних керівників, класоводів(звіт)
Травень, н.р. ,МОКК
5 Тиждень педагогічної майстерності
Березень, н.р.,класні керівники
6.Батьківські збори “ Роль компетентності та творчого потенціалу батьків у вихованні базових компетентностей учнів”
Листопад ,2021
7.Обмін досвідом
Травень,2021-2022,Педрада
8. Педагогічні читання «Новітні технології у виховному процесі»
Квітень , 2021
ІІІ етап (2022-2023)
1.Дослідження результатів роботи, узагальнення ідей:
- Самоаналіз і аналіз результатів роботи над виховною проблемою закладу.
- Діагностування.
- Аналіз і систематизація матеріалів МОКК. Показові виховні заходи, поповнення банку даних інноваційних технологій.
січень, 2023 р.
2.Педагогічна рада «Формування базових якостей учнів в системі роботи класного керівника».
листопад, 2022 р.
3.Педагогічна рада «Роль учнівського врядування в формуванні компетентісного випускника НУШ».
травень, 2023 р.
- Проблемний семінар “Застосування інформаційно-комунікативних технологій в освітньому процесі”, “Мідіаграмотність в освіті”.
- жовтень, 2022 р., березень, 20
6.Створення власного передового педагогічного досвіду виховної роботи з реалізації проблемної теми
Листопад ,2023, заступник з ВР, МОКК
ІV етап (2023-2024)
1.Підсумки колективної роботи над проблемною темою
травень,2024,МОКК
2.Творча лабораторія .
Січень,2024.Шкільна конференція
3.Робота педагогічного колективу над вибором нової теми
Протягом н.р..Методична рада, МОКК
4.Аналіз роботи педагогічного колективу з реалізації проблемної теми ”Формування ключових компетентностей учнів та базових якостей педагога освітнього закладу в умовах НУШ”
Травень,2014. Педрада
5. Діагностика результатів позитивності роботи та вибору нової виховної проблемної теми
Протягом року, психолог