УКРАЇНА
НЕНЬКОВИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ
ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Центральна , 70, с. Неньковичі Вараський район Рівненська область, 34020
тел. (03632)4-42-33, e-mail: nenkovychi_znz@ukr.net
НАКАЗ
с. Неньковичі
25.03.2021 № 56
Про підсумки вивчення системи роботи
вчителя географії Правник Олени Іванівни
На виконання перспективного плану закладу на 2020 – 2024 рр., річного плану роботи Неньковицького ліцею на 2020- 2021 навчальний рік робочою групою у складі: Малайчука Г. Ф., директора школи, Когаль С. П., заступника директора з ВР, Шведа А. І., вчителя фізичної культури, керівника методичного об’єднання вчителів природничо – математичногонапряму , та Янковець С.А., практичного психолога, з жовтня 2020 р. по березень 2021 р. вивчалась система роботи вчителя географії Правник Олени Іванівни.
Під час вивчення використовувалися такі методи: індивідуальні бесіди з учителем та її колегами, спостереження, здійснено епізодичне відвідування та аналіз уроків та виховних заходів, контрольні заміри, тестування, вивчення шкільної документації, анкетування учнів, батьків, колег, адміністрації, проаналізовано стан навчально - методичного забезпечення процесу викладання предмета та вплив внутрішкільної методичної роботи на підвищення результативності урочної і позакласної роботи, проаналізовано поурочні плани вчителя.
Вчителька Правник Олена Іванівна працює в даній школі 17 років. Освіту має вищу, закінчила Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем’янчука , отримавши спеціальність – Педагогіка і методика середньої освіти. Географія.
У 2020 – 2021 навчальному році вчителька має тижневе навантаження 22 години (географія у 6,7,8,9,10 класах – 9 години, біологія – 12 годин). У 2020 році пройшла курсову перепідготовку вчителів географії при РОІППО.
Під час підготовчого періоду адміністрацією школи було проведено вивчення навчальної програми з географії та біології, нормативних та розпорядчих документів, що стосуються навчально-виховної діяльності вчителя; складений план та визначена основна мета вивчення системи роботи вчительки; затверджено календарно-тематичне планування та графік тематичного оцінювання знань учнів.
Правник Олена Іванівна має кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії». Працює над індивідуальною проблемною темою «Формування ключових компетентностей учнів через професійну діяльність на уроках географії».
Перевірка показала, що Правник Олена Іванівна має високу педагогічну, методичну та психологічну підготовку, дотримується вимог Статуту школи та Правил внутрішнього трудового розпорядку. Володіє новітніми технологіями навчання. Під час відвідування уроків виявлено, що вчителька доцільно обирає структуру уроків, раціонально використовує час, забезпечує зв’язок теорії з практикою, враховує індивідуальні можливості учнів та здійснює диференційований підхід до школярів. Під час проведення уроків забезпечується оптимальне співвідношення між фронтальною, індивідуальною та груповою формою роботи. На уроках географії та біології в комплексі вирішує широкий спектр завдань: створює умови для перетворення учня з об’єкта на суб’єкт навчального процесу, який прагне розвинути власну особистість; добирає оптимальні форми й методи навчання, що сприяють розвиткові пізнавальної активності; створює атмосферу співпраці й цілковитої довіри між вчителем та учнем протягом всього уроку.
Створюються умови для організації самостійної роботи учнів. Вчителька володіє основами комп’ютерної грамотності. Використовує інформаційно-комунікативні технології: виготовлення дидактичного та роздаткового матеріалу, робота учнів з інформаційно-пошуковими системами мережі Інтернет. Повною мірою використовуються виховні можливості матеріалу. Домашні завдання пов'язані зі змістом уроку, диференційовані.
На уроках географії застосовує активні та інтерактивні методи навчання, які включають: роботу в групах і парах, випереджувальні індивідуальні та групові завдання, розв′язання проблемних ситуацій, дискусії, „Мозковий штурм”, проведення семінарів, конференцій, екскурсій, рольових , ділових та інтелектуальних ігор, змагань, аукціонів, захисту проектів, нетрадиційні форми перевірки знань учнів (диктанти, бліц-інтерв′ю, експрес-тести, схеми, „Вірю-не вірю” та ін.).
Олена Іванівна здійснює систематичний і плановий контроль якості знань, умінь і навичок. На урокахопитується велика кількість учнів, поставлені бали правильні і аргументуються. При оцінці знань є різнорівнева диференціація та особистісний підхід до кожного учня. Більшість учнів добре володіє навчальним матеріалом передбаченим програмою предмета; завжди активні, вміють самостійно працювати з контурними картами, атласами, підручниками; вміють формувати правильні судження на основі аналізу, синтезу вивченого матеріалу, логічного мислення; послідовно викладають думки щодо вивченого; вміло і послідовно викладають думки щодо вивченого; вміло застосовують окремі знання з даного предмету. Кожен етап уроку точно регламентується вчителем під час уроку.
Правник Олена Іванівна бере активну участь в роботі методичного об’єднання вчителів природничо - технологічного напряму, готує реферати, доповіді на різну тематику, проводить відкриті уроки, відвідує уроки інших вчителів, бере активну участь в їх обговоренні, якісно та цікаво проводить предметні тижні з географії та біології, постійно цікавиться новинками методичної, психолого-педагогічної літератури, бере активну участь у шкільних та районних заходах. Підвищує свій фаховий рівень шляхом самоосвіти.
Проведена перевірка ведення класних журналів. Класні журнали ведуться відповідно до вимог, норм та методичних рекомендацій. Вчителька під час ведення предметних сторінок журналів дотримується єдиного орфографічного режиму, об’єктивно оцінює знання і вміння учнів, своєчасно виставляє оцінки. Записи в журналах ведуться чітко, охайно.
Під час перевірки робочих зошитів та зошитів для лабораторних і практичних, контрольних робіт виявлено, що кількість письмових робіт і їх зміст відповідають програмовим вимогам. Всі види зошитів оцінюються згідно з «Науково-методичними рекомендаціями щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів у 5 – 11 класах».
Перевіркою поурочних планів встановлено, що вчителька чітко визначає триєдину мету уроків, правильно визначає обсяг навчального матеріалу, доцільно підбирає методи і прийоми роботи на уроці на різних його етапах. Відводиться місце самостійній роботі учнів, враховується диференційований підхід.
Правник О. І. . володіє глибокими знаннями з свого предмету, педагогічними технологіями і методикою його викладання.
Рівень навчальних досягнень учнів у між атестаційний період
Засвідчив наступну якість знань учнів:
1) географія:
- 2016 – 2017 н. р.
В – 0 (0%);
Д – 4 (57%);
С – 3 (43%);
Н – 0 (0%).
3) географія:
- 2017 – 2018 н. р.
В – 2 (29%);
Д – 2 (29%);
С – 3 (42%);
Н – 0 (0%).
4) географія:
- 2018- 2019 н. р.
В – 2 (29%);
Д – 2 (29%);
С – 3 (42%);
Н – 0 (0%).
5) географія:
- 2020-– 2021 н. р.
В – 1 (14%);
Д – 3 (43%);
С – 3 (43%);
Н – 0 (0%).
6) Рівень навчальних досягнень учнів при замірах -2020- 2021 н. р
Географія 9 клас Географія 10 клас
Писали 11 учнів Писали 5 учнів
В – 3 (27%); В – 3 (60 %);
Д – 6 (55%); Д – 1 (20 %);
С – 2 (18%); С – 1 (20 %);
Н – 0 (0%). Н – 0 (0 %).
Перевірка якості знань, умінь і навичок учнів здійснювалася за принципом виклику, бліц-опитування, фронтального опитування, тестового контролю,самостійних робіт, практичного експерименту. Учні були залучені до основних розумових операцій (синтезу, аналізу, класифікації, узагальнення, систематизації).
На уроках постійно здійснювалися між предметні зв’язки (географія та біологія; географія та фізика; географія та хімія; географія та математика). Міжпредметні зв’язки географія та математика вчителька реалізовувала через розв’язування задач на зміну температури повітря, атмосферного тиску, складанні графіків зміни температури, тиску, побудові діаграм хмарності, опадів та побудові учнями рози вітрів.
На уроках вчителем використовується інформація як для загального розвитку, так і для розвитку аналітичного мислення учнів.
Постійно проводиться робота по забезпеченню зв’язку навчання з життям та формування наукового світогляду, тобто вчитель викладаючи матеріал в кінці уроку показує і розказує, де і в якій сфері можна використовувати набуті знання. Таким чином, одночасно з знаннями, діти отримують інформацію, де можна їх застосувати.
Вчительку Правник Олену Іванівну люблять учні і поважають батьки, вона є справжнім наставником для учнів та порадником для батьків у справі навчання та виховання учнів, розумна, ерудована, мудра людина.
Враховуючи вищесказане,
НАКАЗУЮ:
- Затвердити підсумки вивчення системи роботи вчителя географії Правник Олени Іванівни.
- Вчителю географії Правник О.І.:
- Продовжувати працювати з учнями щодо покращення їх рівня навчальних досягнень та покращити роботу з обдарованими дітьми.
- Звертати увагу на рівень систематичної підготовки учнів з географії.
- Впроваджувати в навчально – виховний процес інтерактивні технології.
- Продовжувати роботу над самоосвітою.
- Підсумки вивчення системи роботи Правник Олени Іванівни розглянути на засіданні методичного об’єднання вчителів природничо – математичного напряму у червні 2021р.
- Планово вивчити систему роботи Правник Олени Іванівни через 5 років.
Директор ліцею Григорій МАЛАЙЧУК
З наказом ознайомлено:
Правник О.І.
Швед А.І.