Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Наказ "Про підсумки проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020-2021 н. р.

Дата: 1 березня 2021 о 12:49, Оновлено 13 квітня 2021 о 10:28

УКРАЇНА

НЕНЬКОВИЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І – ІІІ ст.

ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Центральна , 70,  с. Неньковичі Зарічненський район  Рівненська область, 34020

тел.  (03632)4-42-33, e-mail: nenkovychi_znz@ukr.net

НАКАЗ

с. Неньковичі 

09.11.2020                                                                                            № 197

Про підсумки проведення І етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад

з навчальних предметів у 2020-2021

навчальному році

      Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099, зареєстрованого                      в Міністерстві юстиції України 17.11.2011 за № 1318/20056, наказу  Міністерства  освіти  і  науки України від 24.09.2020 № 1175 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2020 – 2021 навчальному році», Правил проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у Рівненській області, затверджених наказом управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 16.09.2013 № 579, зареєстрованих в Головному управлінні юстиції в Рівненській області від 24 вересня 2013 року за № 42/1101, наказу управління освіти і науки Рівненської обласної  державної адміністрації від 02.10.2020  № 165 «Про забезпечення проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2020 – 2021 навчальному році», наказу сектору освіти Зарічненської РДА від 13.10.2020 року № 152 в школі з 20.10.2020 року по 05.11.2020 р. було проведено учнівські олімпіади з базових дисциплін:

23.10.2020 – трудове навчання;

03.11.2020 – правознавство;

21.10.2020 – біологія;

27.10.2020 – хімія;

28.10.2020 – географія;

04.11.2020 – математика;

22.10.2020 – німецька мова;

20.10.2020 – історія;

02.11.2020 – астрономія;

05.11.2020 – інформатика;

29.10.2020 – фізика;

26.10.2020 – українська мова та література;

30.10.2020 – інформаційні технології.

  Аналіз результатів шкільних олімпіад засвідчив середній, частково навіть низький  рівень підготовки учнів.

  Аналіз учнівських робіт з української мови та літератури свідчить про те, що учні досконало не володіють навичками уважного читання текстів публіцистичного стилю (не усвідомлюють зміст прочитаного та не можуть критично його оцінити; відчувають труднощі у визначенні теми та головної думки тексту; низький рівень умінь і навичок редагування тексту). Роботи оформлені з орфографічними помилками.

  Не справились учні з української літератури з порівняльним аналізом поетичних творів; низький рівень засвоєння знань з теорії літератури.

  Для учнів з історії складними виявилися перші завдання, де потрібно охарактеризувати персонажа, показати своє ставлення до тої чи іншої події, навести приклади, встановити хронологію подій.

   Завдання з географії виконувались у формі тестової, теоретичної та практичної частин. Більшість учнів справились з завданнями, але у проведенні олімпіади виявлено певні недоліки та упущення. Аналізуючи виконання олімпіадних завдань з географії учнями 8-11 класів, можна зробити висновок, що  тестову частину роботи учні виконують завжди краще, ніж  теоретичну та практичну. Щодо виконання практичних завдань, то складними для учнів 8 класу виявилися завдання на опис місцевості та виконання завдань використовуючи фрагмент плану місцевості. Найскладнішим для учнів 9-10 класів виявилися задачі на визначення чисельності населення за показниками природного і механічного руху населення.

Завдання олімпіади з біології базуються на знаннях і навичках, набутих учнями в різних видах навчальної діяльності і передбачають фактичні, понятійні та теоретичні знання. Зміст завдань охоплює вивчений матеріал з різних розділів біології, включаючи теми, що вивчалися у попередніх класах. Комплекти завдань містять тестові завдання трьох рівнів складності: рівень А- передбачає вибір однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих; рівень Б – це вибір усіх можливих правильних відповідей із п’яти запропонованих; рівень В – пропонує розв’язати декілька завдань до однієї поставленої умови (на встановлення відповідностей, на встановлення правильної послідовності, на визначення правильності наведених пояснень, тверджень тощо).

В цілому учні 8-9 класів краще справилися з тестовими завданнями рівнів А. Тести групи Б, В виявилися найбільш складними. Учні 10-11 класів допустили значну кількість помилок у завданнях рівнів Б та В (курс біології 8-9 класів та розділи 10-11 класів «Молекулярний рівень організації живої природи», «Клітинний рівень організації живої природи»).

  Олімпіадні завдання з хімії, насамперед, передбачали вміння учнів розв’язувати складні задачі. Для учнів 8-9 класів складними виявилися завдання що стосуються хімічних перетворень та завдання на визначення формул хімічних речовин. Значна кількість учнів 9-10 класів не розв’язали задачі на визначення хімічних речовин за вказаними умовами та обчислення масової частки речовин. Задачі підвищеної складності на визначення формул вихідних речовин у результаті хімічних перетворень зуміли розв’язати окремі учні 11 класів.  Результати олімпіади з хімії показали незнання учнями теоретичного матеріалу та пояснення хімічних явищ, розв’язання хімічних задач.

Аналіз учнівських робіт з фізики показав, що не завжди на олімпіаду потрапляють добре підготовлені діти. Свідченням цього є грубі помилки, допущені учнями в обчисленнях, переведенні в систему СІ одиниць вимірювання, неправильне застосування вивчених формул, незнання очевидних фактів, невміння оперувати арифметичними діями під час обчислень. Окремі учасники олімпіади взагалі не приступають до виконання пропонованих завдань або виконують їх на низькому рівні.

Більшість помилок, які допускають у своїх роботах переможці та призери олімпіади з математики, зумовлені відсутністю ґрунтовної бази з окремих тем алгебраїчного та геометричного матеріалу, незнанням раціональних способів розв’язання того чи іншого завдання, невмінням довести розв’язок до логічного кінця. Аналіз учнівських робіт засвідчив, що значна частина учнів слабо підготовлені до виконання олімпіадних завдань. Свідченням цього є грубі математичні помилки в обчисленнях, неправильне застосування вивчених формул, незнання очевидних фактів, невміння оперувати арифметичними виразами, здійснювати перетворення рівнянь з параметрами. Окремі учасники команд взагалі не приступають до виконання завдань або виконують їх на низькому рівні.

Поряд із цим у проведенні олімпіади з астрономії мають місце суттєві недоліки та упущення. Жоден із учасників олімпіади не приступив до розв’язування задач підвищеної складності і не набрав навіть половини із можливої кількості запропонованих балів, що зумовило необхідність визначення призових місць при кількості набраних балів, меншій від нормативної. Аналіз учнівських робіт показав, що не завжди на олімпіаду попадають не добре підготовлені діти. Свідченням цього є грубі помилки, допущені учнями у поясненнях, обчисленнях, неправильне застосування вивчених понять, незнання очевидних фактів, невміння оперувати вивченими астрономічними термінами. Окремі учасники олімпіади взагалі не приступають до виконання деяких завдань або виконують їх на низькому рівні.

  Олімпіада з німецької мови показала, що учні не вміють висловлювати свої думки письмово, здійснюють лише окремі мовленнєві дії, але не мовленнєву діяльність.

  Результати олімпіади з інформатики та інформаційних технологій  показали, що учні не готові до виконання олімпіадних завдань з основ програмування та алгоритмізації.

   Результати олімпіади з історії та правознавства показали, що учні плутають дати подій, історичних осіб, закони тощо.

  Переможцями шкільного етапу олімпіад з базових дисциплін визнано таких учнів:

№ з/п

Предмет

Прізвище, ім’я переможця

Клас

Прим.

1.

Трудове навчання

Білоусов Олександр

9

Гаврилюк Анатолій

11

2.

Правознавство

Правник Лілія

10

Мінько Оксана

9

Мовчун Леся

11

3.

Біологія

Чудинович Олена

9

Ковалець Дмитро

8

Чередько Вікторія

11

Правник Лілія

10

4.

Хімія

Рачук Олена

7

Кочережко Станіслав

8

Мінько Оксана

9

Правник Лілія

10

Чередько Вікторія

11

5.

Географія

Ковалець Дмитро

8

Чудинович Олена

9

Мінько Юрій

10

Кравчук Анастасія

11

6.

Математика

Жолондієвська Валентина

6

Пляшко Олександр

7

Мінько Віталій

8

Мовчун Тетяна

9

Мінько Юрій

10

Чередько Вікторія

11

7.

Німецька мова

Чудинович Олена

9

Мінько Юрій

10

Чередько Вікторія

11

Мовчун Катерина

8

8.

Історія

Чудинович Олена

9

Мінько Віталій

8

Чередько Вікторія

11

Мовчун Світлана

10

9.

Астрономія

Мінько Світлана

11

10.

Інформатика

Мінько Віталій

8

Мінько Юрій

10

Мовчун Тетяна

9

Чередько Вікторія

11

11.

Фізика

Рачук Олена

7

Ковалець Дмитро

8

Чудинович Олена

9

Чередько Вікторія

11

Гордійчук Леся

10

12.

Українська мова та література

Правник Мирослава

7

Мовчун Катерина

8

Мовчун Валентина

9

Чередько Вікторія

11

Мінько Юрій

10

13.

Інформаційні технолог.

Мінько Віталій

8

Казанчук Назар

9

Мінько Юрій

10

Никитюк Світлана

11

На підставі зазначеного

НАКАЗУЮ:

  1. Оголосити результати І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів покласно 09.11.2020 року.
  2. Затвердити список переможців шкільного етапу.
  3. Керівникам шкільних методичних об’єднань проаналізувати результати шкільних предметних олімпіад на  засіданнях м/о, звернути увагу на низький рівень підготовки учнів до шкільних олімпіад, вказати вчителям-предметникам на недостатню роботу з обдарованими дітьми.
  4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Гаврилюк Л.А.

Директор школи                                                                 Григорій МАЛАЙЧУК

З наказом ознайомлено:

 

Гаврилюк Л.А.

Полюхович О.М.                                                                      

Гаврилович В.Л.                                                                                           

Швед Д.С.

Когаль С.П.               

Правник О.І.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.