Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Про підсумки вивчення системи роботи вчителя початкових класів Чудинович І.І.

Дата: 28 березня 2021 о 13:14, Оновлено 13 квітня 2021 о 10:19

УКРАЇНА

НЕНЬКОВИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Центральна , 70, с. НеньковичіВараський район  Рівненська область, 34020

тел.  (03632)4-42-33, e-mail:nenkovychi_znz@ukr.net

НАКАЗ

с. Неньковичі

25.03.202155

Про підсумки вивчення системи

роботи вчителя початкових класів

Чудинович Ірини Іванівни

На виконання річного та перспективного планів роботи Неньковицького ліцею робочою групою у складі: Гаврилюк Л.А., голови, заступника директора з навчально-виховної роботи, Когаль С.П., члена робочої групи, заступника директора з виховної роботи, Мінько В.П., члена робочої групи, вчителя початкових класів, керівника методичного об’єднання вчителів початкових класів та ГПД, Янковець С.А., члена робочої групи, практичного психолога, з жовтня 2020 р. по березень 2021 р. вивчалась система роботи вчителя початкових класів Чудинович Ірини Іванівни. Метою вивчення системи роботи вчителя було визначення рівня професійної діяльність вчителя, організація роботи з класом  щодо виконання вимог до організації навчального процесу  відповідно до Концепціїї НУШ. Протягом вказаного періоду були відвідані та проаналізовані уроки, проведені бесіди з вчителем та учнями, проаналізовано облаштування класної кімнати, оформлення тематичних зон та навчальних осередків.

Вчитель Чудинович І.І. працює в даній школі17 років, з них на посаді вчителя початкових класів - 7 років. Освіту має вищу, закінчила МЕГУ у 2012 році, отримавши спеціальність – «Початкова освіта» та здобула кваліфікацію вчитель початкової школи, організатор початкової освіти, вчитель біології.

У 2020 – 2021 навчальному році вчитель має тижневе навантаження 22 години (1 клас НУШ). У 2020 році пройшла курсову перепідготовку вчителів початкових класів при РОІППО.

Чудинович І.І. має кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Працює над індивідуальною проблемною темою «Формування ключових компетентностей молодших школярів через професійну діяльність вчителя початкових класів в умовах Нової української школи».

 Колективність й організаторські  здібності Чудинович І.І., любов до дітей, до своєї професії і вміння співпрацювати з батьками,  достатня науково- методична та практична  підготовка є міцною основою бути хорошим вчителем.

  Вона достатньоволодієефективнимиформами,  методамиорганізаціїосвітньогопроцесу, забезпечуєрезультативність, якістьсвоєїпраці.

   Ірина Іванівнаглибокознаєдитячупсихологію, вмілознаходитьіндивідуальнийпідхід до кожноїдитини. Добре продуманізміст, цілі  йзавдання кожного уроку з урахуваннямособливостей не тількиокремихгрупучнівкласу, а й сильніших та слабшихшколярів, забезпечуєвисокуефективність, насиченість уроку, ґрунтовність,  міцністьоволодіннязнаннями, уміннями й навичкамиучнів. У своїй  щоденній роботі з дітьми керується важливими морально – етичними принципами: люби дитину, знай, поважай її, вір у неї.

  В результаті вивчення діяльності вчителя виявлено, що у класі створено сприятливі умови для організації навчальної діяльності дітей у 1 класі. На період вивчення у вчителя наявні календарні та поурочні плани.

            В класі багато зроблено для створення освітнього середовища, що є однією зі складових Нової української школи. Класна кімната наповнилась новими меблями та обладнанням.

            Організація освітнього простору, створені осередки дають можливість для різноманітних форм навчальної діяльності учнів, сприяють вільному розвитку творчої особистості. Відповідно до методичних рекомендацій НУШ  Ірина Іванівна  широко використовує нові мультимедійні засоби навчання, ігрові та інформаційні технології, настільні і розвивальні ігри, роботу в парах, в групах (одномісні парти та стілець, легко трансформувати для групової роботи), мають можливість спостерігати за діяльністю учнів в усіх (8) осередках. 

            Обов’язковим елементом уроку є фізкультхвилинки, динамічні дихальні вправи, пальчикова гімнастика.

 Належним чином оформлено  тематичні зони. Змінна тематична зона, у якій вчитель розміщує цікаву та необхідну інформацію, яка вивчається протягом тижня. Ігрова зона, у якій  учні можуть погратися улюбленими іграшками, конструкторами, розв’язувати головоломки, складати пазли та ін. У цій зоні зберігається приладдя для творчих занять.  У зоні «Наша творчість» розміщуються творчі роботи учнів. В класі розміщено  килим, що став не лише центром відпочинку учнів, а і місцем для проведення різноманітних вправ навчально-розвивального характеру. В класі розміщено «Куточок настрою», за яким вчителька спостерігає за настроєм учнів, готовністю працювати. Класна бібліотечка дає змогу швидко знайти цікаву чи співзвучну з темою уроку книгу. Бібліотечку наповнюють учні разом з учителем. Використовують книги з класної бібліотечки під час уроків навчання грамоти. Зона вчителя оснащена комп'ютером, принтером, телевізором та різноманітними дидактичними матеріалами. У зоні щоденних новин  учні  спостерігають за календарем природи, погодою тощо.  Наявний  також куточок тиші. Де учні можуть тимчасово усамітнитись та зайнятись улюбленою справою.  Під час навчання та виховання учні знайомляться з новими термінами, які розміщуються на «Стіні слів».  «Колесо досягнень», яке  вчитель постійно використовує в роботі,  дає змогу учням прагнути до досягнення кращих результатів, успіху.  Відвідані уроки  засвідчили,  що  Ірина Іванівна будує уроки із врахуванням психологічних та індивідуальних особливостей учнів. В навчанні велику увагу приділяє грі як основному  виду діяльності. Ігрова діяльність  є цінним засобом виховання розумової активності учнів, активізує психічні процеси, викликає зацікавленість у процесах пізнання.  Під час проведення дидактичних ігор діти з  бажанням долають значні труднощі у навчанні, розвивають свої здібності та вміння.  Так, на своїх  урокахЧудинович І.І.  практикує використання інтерактивних вправ ігрового характеру.  Уроки з курсу «Я досліджую світ» проводяться, активно поєднуючи навчально-пізнавальну та оздоровчо-рухову діяльність учнів.  Ігри та ігрові ситуації є невід’ємною частиною уроків.  Кожен день у школі розпочинається із ранкових зустрічей. Це дуже важливий елемент навчання, спрямований  на розвиток співпраці, емоційного інтелекту та вміння працювати в команді.  Сидячи в колі один проти одного, кожна дитина вдумливо і поважно вітається з іншими дітьми, після чого впродовж короткого часу ділиться власним досвідом зі своїми товаришами, які з повагою слухають її, ставлять свої запитання та коментують. Після цього вся група бере участь у короткій груповій вправі, спрямованій на розвиток академічних навичок, почуття команди та відчуття єдності. Ранкова зустріч закінчується обміном щоденними новинами, які зазвичай готує вчитель відповідно до теми дня. Головною метою такого заняття  є створення позитивної атмосфери на весь період перебування дітей у закладі.

 На уроках  навчання грамоти  значне місце відводиться дидактичним іграм та вправам, дозволяючи дітям час від часу рухатися, забезпечуючи тим самим зміну видів діяльності. Дидактичні матеріали використовуються також для розвитку просторової уяви.  Вчитель постійно стимулює учнів дотримуватись правильної постави під час виконання робіт за партою.  На час перевірки помітне підвищення працездатності учнів, пониження напруги та тривожності. Хоча увага окремих учнів ще й досі нестійка.

На уроках математики   прослідковується відповідність змісту уроку вимогам програми, реалізується міжпредметна інтеграція, а мета уроку досягається через розв’язання дидактичної задачі. Вчитель  викликає зацікавленість учнів, спонукає їх до активної роботи, застосовує програмні та технічні засоби навчання, демонстраційний матеріал (набори LEGO, геометричних фігур, «арифметичні штанги», картки, малюнки, набірне магнітне полотно, «кружки та картки доміно», «Танграм» тощо).

            Зорові та графічні диктанти, «геометричні хвилинки», усна лічба актуалізують знання учнів, а створену проблемну ситуацію діти розв’язують самостійно.

            Навчальні дії із коментарем, безперервне повторення вивченого раніше, ігри - завдання з шістьма цеглинками, розв’язування творчих завдань в парах, групах сприяють формуванню ключових та предметних компетентностей учнів.

            Висловлювання «Я знаю, що…», «Я знаю, як зробити…», тощо визначають індивідуальні досягнення учнів на уроці.

На уроках учні разом з вчителем спостерігають за змінами в природі. Учні вміло зіставляють явища, роблять висновок. 

           В роботі з дітьми  вчитель дотримується принципів :

- повага до особистості;

- доброзичливість і позитивне ставлення;

- довіра у відносинах;

- діалог – взаємодія – взаємоповага;

- розподілене лідерство;

- принципи соціального партнерства;

- дитиноцентризм.

 При плануванні роботи з учнями вчитель враховує здібності, потреби та інтереси кожної дитини. Класна кімната перетворилася на простір для творчої  самореалізації дитини. Нові парти, обладнане робоче місце вчителя, дошки, LEGO-цеглинки та набори LEGO ДУПЛО, скрізь дитячі роботи. Для запровадження ігрового навчання  вчитель активно використовує LEGO «Шість цеглинок», які допомагають   дітям опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно. При цьому вчитель застосовує пошукові методи навчання, стимулює дітей до навчання у більш цікавий та належний спосіб.  У процесі діяльності розв’язуються різні задачі: психологічні, розвивальні, пізнавальні. Подорожуючи, діти допомагають своїм друзям, визволяють героїв з біди, дізнаються про цікаві факти тощо. Готуючись до подорожі, діти конструюють, вчать вірші, працюють за схемами. При цьому у дітей розвивається творча уява, комунікативні якості, допитливість. Знання, які отримують діти, є актуальними, необхідними для них.

Вчитель усвідомлює  пріоритетності родинного виховання, яке  реалізовується у спільній діяльності вчителя й учнів, учителя й батьків. Тісна співпраця з батьками забезпечує взаєморозуміння, єдність інтересів і прагнень з метою особистісного розвитку школярів. 

Успішно поєднує слухання музики з рухами, драматизацією, творчими видами роботи. Оптимально використовує проблемні ситуації для розвитку творчого мислення, емоційно-мотиваційних процесів. На етапі узагальнення та інтеграції спрямовує різноманітні форми і методи роботи на усвідомлення учнями єдності фольклору з сучасною українською музичною культурою. Залучає учнів до створення проєктів, мультимедійних презентацій, музично-дослідницької діяльності. Діти беруть активну участь у театралізованих дійствах, які поєднують спів, хореографічні композиції.

Реалізовує виховні можливості предмета і під час організації позакласної роботи, яку вважає обов’язковою складовою частиною належно організованого освітнього процесу.

            У процесі вивчення нового матеріалу вчитель спрямовує роботу учнів на ґрунтовне і свідоме засвоєння програмового матеріалу, вчить учнів виділяти зі змісту виучуваного головне, належну увагу приділяє його багаторазовому повторенню та засвоєнню безпосередньо на уроці.

            Під час практичних робіт акцентує особливу увагу на вміння учнів користуватися різними видами конструкторсько-технологічної документації та іншими джерелами інформації, дотримання технічних вимог у процесі виконання робіт (якість виробу) умінні організувати робоче місце і підтримувати порядок на ньому в процесі роботи, рівні сформованості трудових прийомів і умінь виконувати  технологічні операції, дотримування правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог, дотриманні норм часу на виготовлення виробу, рівні самостійності у процесі організації й виконанні роботи, виявленні елементів творчості.

Календарно-тематичне та поурочне планування складено відповідно до кількості годин, передбачених робочим навчальним планом та навчальними програмами (за державною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: для 1-2 класів – Державного стандарту початкової освіти (2018), типових освітніх програм (наказ МОН України від 21.03.2018 № 268). Планивідповідаютьвимогам. Аналізпідручників для учнів1 класу (Листопад Н.П. Математика: Підручник для 1 класу ЗЗСО.-К.: УОВЦ «Оріон», 2018; Кравцова Н.М., Придаток О.Д. Українська мова. Буквар.-Т.-2018; Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В., Василенко К.С. Я досліджую світ.- К.: Алатон, 2018; Калініченко О.В., Аристова Л.С. Мистецтво.- К.: Освіта, 2018; Бровченко А.В., Копитіна Н.Ф. Альбом-посібник «Майстер Саморобко».- Т.-2018) показав, що вони відповідають вимогам навчальних програм і мають гриф Міністерстваосвіти і науки України.

Чудинович І.І. проводить урокиу 1 класі відповідно до календарно-тематичного планування та навчальних програм (аналіз уроків додається). Уроки проводяться на достатньому рівні, в повній мірі використовується виховний вплив уроку, який випливає не тільки із теми уроку, а й із поведінки вчителя, їїмови, одягу, відношення до учнів, охайності запису на дошці тощо.

  Навчальні досягнення учнів з навчальних предметів у 1 класі у 2020-2021 н. р. вчителем оцінюються вербально, домашні завдання учням 1 класу не задаються.

Контрольні заміри за останні 5 років:

1)2019-2020 н. р. – 15 к/р (4 клас)

В -9 (60 %)

Д - 4 (27 %)

С -2 (13 %)

Н - 0

2) 2018-2019 н. р. – 9 к/р (3 клас)

В -6 (67 %)

Д -3 (33 %)

С -0

Н - 0

3) 2017-2018 н. р. - учні 2 класу оцінювались вербально (за рішенням педагогічної ради).

4) 2016-2017 н. р. – учні 1 класу оцінювались вербально.

Рівень навчальних досягнень учнів:

1) 2019-2020 н. р. – 5 учнів:

В -0

Д -4 (80 %)

С –1 (20 %)

Н -0

2) 2018-2019 н. р. – 5 учнів:

В -0

Д -4 (80 %)

С - 1 (20 %)

Н - 0

Зі шкільною документацією Чудинович І.І. працює на достатньому рівні. Предметні сторінки класного журналу заповнює відповідно до вимог, норм та методичних рекомендацій. Записи зроблено завжди охайно, правильно, чітко. При перевірці учнівських зошитів виявлено, що вони перевіряються вчасно та об’єктивно.

Чудинович І.І. бере активну участь у шкільному тижні початкових класів, у методичних заходах, які проводяться у закладі, готує виступи, реферати, доповіді.

Чудинович І.І. є класним керівником учнів 1 класу. План виховної роботи складає відповідно до Програми національного виховання, методичних рекомендацій. Вчителем ведеться облік інструктажів, бесід з учнями, контролюється відвідування учнями закладу, проводяться зустрічі з батьками з питань освітнього процесу у закладі, всеобучі для батьків «Взаємодія ліцею, сім’ї, у вихованні дитини», «Молодший шкільний вік – особливий вік», «Адаптація дитини до навчання у закладі». Проведено показові виховні години: «Родинне свято», «Веселий ярмарок» та інші.

Вчителя Чудинович І.І. люблять учні і поважають батьки, вона є справжнім наставником для учнів та порадником для батьків у справі навчання та виховання учнів, розумна, ерудована, мудра людина, яка здатна повести за собою як учнів,  так і вчителів. Адже має великий авторитет серед учнів, батьків, вчителів.

  Чудинович І.І. систематично підвищує свою професійну майстерність та фахову кваліфікацію на курсах підвищення кваліфікації. Бере активну участь у роботі  методичного об’єднання  вчителів початкових класів та ГПД.  

Виходячи з вищесказаного,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити підсумки вивчення системи роботи вчителя початкових класів Чудинович Ірини Іванівни.

2. Вчителю початкових класів Чудинович І.І.:

2.1. Забезпечувати реалізацію нормативних вимог Державного стандарту початкової освіти.

2.2. Організовувати освітній процес із застосуванням компетентнісного та діяльніснісного підходів на  інтегровано-предметній основі.

2.3. Продовжувати роботу над забезпеченням належного методичного рівня викладання навчальних предметів, застосовуючи ефективні методи та форми роботи, програмні засоби навчання, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах.                        

2.4. Організовувати освітній процес на засадах педагогіки партнерства.                 

2.5. Сприяти створенню нового освітнього середовища, розвитку та поповненню навчально-матеріальної бази кабінету.                                                                     

2.6. Сприяти всебічному розвитку дитини, її талантів, здібностей, компетентностей  і наскрізних умінь  відповідно до вікових,  та індивідуальних психофізіологічних особливостей  і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

2.7. Продовжувати роботу над самоосвітою.

2.8. Заохочувати учнів до читання художньої літератури.

2.9. Покращити роботу з обдарованими дітьми.

3. Підсумки вивчення системи роботи Чудинович І.І. більш детально розглянути на плановому засіданні методичного обєднання вчителів початкових класів та ГПД.

4. Планово вивчити систему роботи  Чудинович І.І. через 5 років.

Директор ліцею                    Григорій МАЛАЙЧУК

З наказом ознайомлено:

 

Гаврилюк Л. А.

    Чудинович І.І.

     Мінько В.П.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.