Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 2 людини

Про підсумки вивчення системи роботи вчителя історії Вознюк Наталії Ігорівни

Дата: 28 березня 2021 о 12:55, Оновлено 13 квітня 2021 о 10:18

УКРАЇНА

НЕНЬКОВИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Центральна , 70,  с. НеньковичіВараський район  Рівненська область, 34020

тел.  (03632)4-42-33, e-mail: nenkovychi_znz@ukr.net

НАКАЗ

с. Неньковичі

_25.03.2021_                                                                        № 54

Про підсумки вивчення системи роботи

вчителя історії

Вознюк Наталії Ігорівни

На виконаннярічного та перспективного планівроботиНеньковицького ліцеюу період з жовтня по березень 2021 року робочоюгрупою на чолііз заступником директора з навчально-виховноїроботи Гаврилюк Л.А.  вивчалась система роботивчителяісторії Вознюк Наталії Ігорівни.

Довідкаскладена на основіузагальненихматеріалів вивчення системи роботи вчителя, яке здійснювалось за такими напрямками:

  • дотримання вимог державних програм щодо цілей, завдань, змісту навчання історії в закладі, критеріїв оцінювання навчальних досягнень, Інструкції з ведення ділової документації;
  • наявність та якість поурочних і календарно-тематичних планів;
  • відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм;
  • методика та науково-теоретичний рівень викладання предмета;
  • упровадження активних форм і методів навчання;
  • використання наочності, сучасних інформаційних технологій в освітньому  процесі;
  • рівень навчальних досягнень учнів;
  • стан позаурочної організаційно-виховної роботи;
  • громадська робота вчителя;
  • дотримання вимог Статуту закладу, Правил внутрішнього трудового розпорядку.

Вчитель Вознюк Наталія Ігорівнапрацює в данійшколі4 роки. Освітумаєвищу, закінчила у 2013 році  Рівненський державний гуманітарний університет, отримавшиспеціальність – історія.

У 2020 – 2021навчальномуроцівчительмаєтижневенавантаження13 годин, з них 10 годин історії у 5, 8 та 9 класах. У 2020роціпройшлакурсовуперепідготовкувчителівсуспільних предметів в РОІППО.

    Вознюк Н.І.маєкваліфікаційнукатегорію «спеціаліст». Працює над індивідуальною проблемною темою "Формуванняключових компетентностей учнів через професійнудіяльністьвчителяісторії в умовахНовоїукраїнськоїшколи".

Вивчення, аналіз та узагальнення отриманої інформації дають можливість констатувати, що викладання історії України, всесвітньої історії проводиться за державними програмами та згідно з інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення шкільних дисциплін.

     Вознюк Н.І. має належну професійну підготовку, добре володіє методикою викладання суспільно-гуманітарних дисциплін і сучасними ефективними формами організації освітнього процесу. Методична підготовка дозволяє реалізовувати програмні вимоги. Уміє користуватися комп'ютером, однак несистематично  використовує його в освітньому процесі через брак комп’ютерного забезпечення. Педагог постійно  вдосконалює  свій  професійний рівень,  використовує  диференційований та індивідуальний підхід до учнів,  володіє сучасними освітніми технологіями, методичними прийомами,  педагогічними  засобами,  різними  формами позаурочної (позанавчальної)  роботи та їх якісним застосуванням; застосовує інноваційні   технології  в освітньому  процесі, знає основні  нормативно-правові  акти  у  галузі  освіти, використовує   методи компетентнісно орієнтованого підходу  до  організації  освітнього процесу, володіє технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей учнів, впроваджує  передовий  педагогічний  досвід,  формує в учнів навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці, уміє лаконічно, образно і виразно подати матеріал, вміє аргументувати свою позицію та володіє ораторським мистецтвом, інноваційними освітніми методиками й технологіями,   активно   їх   використовує   та   поширює   у професійному середовищі,  володіє  широким  спектром  стратегій навчання, вмієпродукувати  оригінальні,  інноваційні ідеї, застосовує   нестандартні  форми  проведення  уроку  (навчальних занять), активно   впроваджує   форми  та  методи  організації освітнього процесу, що забезпечують   максимальну самостійність   навчання    учнів,    вносить   пропозиції   щодо вдосконалення освітнього процесу в навчальному закладі.

      На достатньому рівні розкриває і показує практичне застосування основних положень предмета. Практикує активні та інтерактивні форми та технології навчання. Використовує можливості предмета для морального виховання учнів. Запроваджує елементи оптимізації освітнього процесу. В основному досягає реально можливих результатів. Рівень засвоєння  матеріалу учнями  визначає обґрунтовано.

       Наталія Ігорівна вивчає за різними джерелами досягнення педагогічної науки і практики. Намагається вдосконалювати нетрадиційну методику викладання. За необхідності шукає нові форми і методи організації занять з учнями. Розширює знання зі свого предмета.

      Спостереження на уроках показали, що вчитель сумлінно готується, має власні напрацювання у поурочному плануванні та раціонально використовує досвід роботи колег. Це дає можливість постійно координувати навчальний процес у кожному класі, дозволяє гнучкіше розподіляти навчальний матеріал, обирати оптимальні форми та методи навчання.

У своїйроботівчительперетворюєучнів з пасивнихспостерігачів на активнихучасниківосвітньогопроцесу, успішноформуєнавички та інтересучнів до самостійноїроботи, доцільнодобираєпроблемні та творчізавдання для них. Враховуючивіковіособливостіучнів, вчительдоситьефективновикористовує на уроках рольові та дидактичніігри, якірозвивають в учнівсамостійнемислення, увагу, зосередженість, прагнення до знань. Вознюк Н.І.виявляєдостатнійрівеньпрофесіоналізму, ініціативи, творчості, забезпечуєвисокурезультативність, якістьсвоєїроботи, відзначаєтьсязагальною культурою, високимиморальнимиякостями, щослугує прикладом для наслідування.

Вчительпостійнопрацює над своїмсамовдосконаленням, підвищує свою педагогічнумайстерність, впроваджуєпедагогічнийдосвідпередовихвчителів, товариська та тактовна у спілкуванні. Вчительпостійностимулюєактивністьучнів на уроціпізнавальнимипрактичнимизавданнями, формує потребу в самостійномуотриманнізнань, у творчомупереосмисленнівивченого. Знанняучнівоцінюєобґрунтовано. Претензій з боку учнів та батьківнемає.

Вознюк Н.І.береактивну участь в роботі методичного об’єднаннявчителівсуспільно-гуманітарногонапряму, готуєреферати, доповіді на різну тематику, проводить показові уроки, відвідує уроки іншихвчителів, береактивну участь в їхобговоренні, якісно та цікаво проводить предметнийтиждень з історії, постійноцікавиться новинками методичної, психолого-педагогічноїлітератури, береактивну участь у шкільних та районних заходах. Підвищуєсвійфаховийрівень шляхом самоосвіти.

    Вчитель  створює на уроках атмосферу зацікавленості, небайдужості до матеріалу, спільного пошуку вирішення навчальних проблем, приділяє велику увагу при формуванні компетентностей учнів схемам, таблицям, які дають можливість дітям сконцентруватися на основному змісті матеріалу та на його аналізі. Практикує  використання на різних етапах уроків різнорівневих завдань, надрукованих у посібниках та складених самостійно, які дають учням можливість формувати і розвивати специфічні для історії уміння і навички. Прослідковуються міжпредметні зв'язки з українською та зарубіжною літературами, образотворчим мистецтвом, географією.

      На уроках історії України Вознюк Н.І. широко пов'язує виучуваний матеріал з історією рідного краю, проводить  спеціальні уроки, присвячені цій тематиці.

           Спостереження за рівнем засвоєння учнями програмового матеріалу на уроках, усне опитування, результати тестувань засвідчили, що програмовий матеріал в основному засвоюється учнями на достатньому та середньому рівнях.  Учні знають основні поняття, дати історичних подій та історичні постаті, їхній вклад в історію.

     Результати контрольних замірів з історії України:

Клас

К-сть учнів

Виконува

лизавдан

ня

Результати оцінювання робіт

Рівень успішності

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

Низький рівень

8

13

11

1

9 %

7

64 %

3

27 %

-

-

73 %

9

10

9

3

33 %

2

22 %

4

45 %

-

-

55 %

Результатиконтрольнихзамірів з всесвітньоїісторії:

Клас

К-сть учнів

Виконува

лизавдан

ня

Результати оцінювання робіт

Рівень успішності

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

Низький рівень

8

13

10

1

10 %

2

20 %

6

60 %

1

10 %

30 %

9

10

10

-

-

4

40 %

5

50 %

1

10 %

40 %

Результатиконтрольнихзамірів з правознавства:

Клас

К-сть учнів

Виконува

лизавдан

ня

Результати оцінювання робіт

Рівень успішності

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівень

Низький рівень

9

10

10

3

30 %

2

20 %

5

50 %

-

-

50 %

Рівень навчальних досягнень учнів з історії України та всесвітньої історії за останні 5 років наступний:

Із 143 учні:

Високий рівень – 27 (19 %)

Достатній рівень – 56 (39 %)

Середній рівень – 59 (41 %)

Низький рівень – 1 (1 %)

Рівень успішності становить 58 %.

Контрольні заміри з історії України та всесвітньої історії за останні 5 років:

Із  156 написаних учнями контрольних робіт:

Високий рівень – 26 (17 %)

Достатній рівень – 55 (35 %)

Середній рівень – 59 (38 %)

Низький рівень – 16 (10 %)
Рівень успішності становить 52 %.

    Вознюк Н.І. постійно сприяє поповненню кабінету історії навчальним обладнанням. Календарно-тематичне та поурочне планування складено відповідно до кількості годин, передбачених робочим навчальним планом та навчальними програмами (Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Історія України. Всесвітня історія: 9 клас. – К.: Перун, 2005, програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Історія України. Вступ до історії: 5 клас. – К.: Освіта, 2013, програмою для загальноосвітніх навчальних закладів: Правознавство: 9 клас /О.І. Пометун, Т.О. Ремех/. – К. – 2008, програмою для закладів загальної середньої освіти "Історія України. 5-9 кл. та 10-11 кл." (Наказ МОН України від 21.02.2019 року № 236), програмою для закладів загальної середньої освіти "Всесвітня історія. 7-9 кл." (Наказ МОН Українивід 07.06.2017 року № 804).

Уроки вчителемпроводятьсявідповідно до календарно-тематичногопланування та навчальнихпрограм (аналізуроківдодається).

Використовуютьсявчителем навчальніпідручники:

- Власов В.С.ІсторіяУкраїни: Підручник для 9 класузагальноосвітніхнавчальнихзакладів. – К.: Літера ЛТД, 2017.

- Гісем О.В.Всесвітняісторія: Підручник для 9 класузагальноосвітніхнавчальнихзакладів. – Х.: Ранок, 2017.

- Власов В.С. Вступ до історії: Підручник для 5 класуЗЗСО. – К.: Генеза. – 2018.

- Власов В.С. ІсторіяУкраїни: Підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.: Генеза, 2016.

- Сорочинська Н.М.Всесвітняісторія: Підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл. – Т.: Богдан, 2016.

- Ремех Т.О. Основиправознавства: Підручник для 9 кл. ЗНЗ.- К.: Літера ЛТД, 2017.

Використовуєтьсяпрограмнезабезпечення:

1.

ППЗ «Всесвітняісторія, 8 клас»

Під час проведенняуроків, практичнихробіт.

2.

ППЗ «ІсторіяУкраїни, 9 клас»

Під час проведенняуроків, практичнихробіт.

3.

ППЗ «Культура добиВідродження, 8 клас»

Під час проведенняуроків, практичнихробіт.

4.

«Електронний атлас з історіїУкраїни, 8 клас»

Під час проведенняуроків, практичнихробіт.

Виконання навчальних планів і програм у І семестрі 2020-2021 н. р.

- історія України

Клас

Вчитель

Кількість годин за календ. план.

Фактично проведено

Контрольна робота

Практична робота

Тематичне оцінюв.

8

Вознюк Н.І.

17

17

2

2

2

9

Вознюк Н.І.

33

33

5

6

5

- історія всесвітня

Клас

Вчитель

Кількість годин за календ. план.

Фактично проведено

Контрольна робота

Практична робота

Тематичне оцінюв.

8

Вознюк Н.І.

15

15

2

2

2

9

Вознюк Н.І.

17

17

2

2

2

Уроки проводяться на достатньому рівні, в повній мірі використовується виховний вплив уроку, який полягає не тільки в темі уроку, а й в самій поведінці вчителя, його мови, одягу, відношення до учнів, охайності запису на дошці тощо.

ЗішкільноюдокументацієюВознюк Н.І.працює на достатньомурівні. Предметністорінкикласнихжурналівзаповнюєвідповідно до вимог, норм та методичнихрекомендацій. Записи зробленоохайно, правильно, чітко. Домашнізавданнядиференціюються, але не завжди. Поточнеоцінюванняздійснюється правильно. Тематичнібаливиставлені на основіпоточнихоцінок, оцінок за зошити та оцінок за контрольніроботи, практичні роботи. При перевірціучнівськихзошитіввиявлено, щооцінки за зошити у них виставляютьсявчасно та об’єктивно.

Порівняльнийаналізвиконаннятестовихзавдань і тематичнихконтрольнихробітсвідчитьпро належнийрівеньоб'єктивностіоцінюваннянавчальнихдосягненьучнів.Роботу над науково-методичною проблемою реалізує через самоосвіту, через участь у семінарах-практикумах, засіданняхметодичних рад школи, через виступи на педрадах.  
ВчительдодержуєтьсяосновнихположеньІнструкції з веденняділовоїдокументації. Записи у класних журналах, перевіркаучнівськихзошитівведетьсязгідно з інструкцією. Немаєзауваженн
ь з боку адміністрації, загаломдотримується правил внутрішньоготрудового розпорядку, оптимально організовує свою працю, раціональновикористовуєробочий час. Під час організації занять дотримується правил безпекижиттєдіяльності, гігієнічних та санітарних норм.

    У процесі вивчення системи роботи Вознюк Н.І. виявлено істотні недоліки та прорахунки у її  діяльності. Не відпрацьовано вчителем систему роботи з диференціації та індивідуалізації домашніх завдань. Учні не завжди готові до уроків, що викликає значні труднощі в організації навчальної діяльності на уроці.

     Учитель виступає провідним організатором виховних впливів на учнів з боку закладу, позашкільних виховних заходів, громадських організацій, крім того його позаурочна організаційно-виховна діяльність дає позитивні результати.

Вознюк Н.І. має чітко вироблену життєву позицію, яка відповідає моральним і етичним нормам. Її культура спілкування, зовнішність,  судження не суперечать вимогам суспільства. Учитель не залишає поза увагою громадські вчинки інших людей, своєю поведінкою визначає моральні орієнтири для колективу закладу, є прикладом для учнів.
 

НАКАЗУЮ:

  1. Затвердити підсумки вивчення системи роботи вчителя історії Вознюк Наталії Ігорівни.
  2. Вчителю історії Вознюк Н.І.:

2.1. Систематично працювати з учнями щодо покращення їх рівня навчальних досягнень.

2.2. У ході підготовки до уроків особливого значення надавати практичній спрямованості навчання, диференціації та індивідуалізації навчальної діяльності учнів.

2.3. Забезпечувати на уроках розвиток в учнів умінь аналізувати, висловлювати судження, робити висновки, давати оцінку історичним  подіям.

2.4. При формуванні компетентностей учнів використовувати схеми, карти, таблиці, які дають можливість дітям сконцентруватися на основному змісті матеріалу та на його аналізі.

2.5. Проводити уроки з використанням нових технологій навчання, технологій дистанційного навчання, ІКТ.

2.6. Постійно поповнювати матеріальну базу кабінету історії.

2.7. Покращити роботу з обдарованими дітьми.

2.8. Започаткувати дослідницьку роботу з учнями.

2.9. Продовжити роботу над самоосвітою.

  1. Підсумки вивчення системи роботи Вознюк Н.І. розглянути на засіданні методичного обєднання вчителів суспільно-гуманітарного напряму у червні 2021 р.
  2. Планово вивчити систему роботи Вознюк Н.І. через 5 років.

Директор ліцею                                                                             Григорій МАЛАЙЧУК

З наказом ознайомлено:

Гаврилюк Л.А.

Гаврилович В.Л.

Вознюк Н.І.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.