УКРАЇНА
НЕНЬКОВИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ
ЗАРІЧНЕНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВАРАСЬКОГО РАЙОНУ
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Центральна , 70, с. Неньковичі Вараський район Рівненська область, 34020
тел. (03632)4-42-33, e-mail: nenkovychi_znz@ukr.net
НАКАЗ
с. Неньковичі
25.03.2021 № 58
Про підсумки вивчення системи
роботи вчителя фізичної культури
Шведа Анатолія Ілліча
На виконання перспективного плану на 2020 – 2024 рр. та річного плану роботи Неньковицької ліцею вивчалась система роботи вчителя фізичної культури Шведа Анатолія Ілліча.
Швед Анатолій Ілліч працює в даній школі 29 років. Освіту має вищу, закінчив у 2005 році Міжнародний економіко – гуманітарний університет і мені Степана Дем’янчука, отримавши спеціальність – фізичне виховання.
У 2020 – 2021 навчальному році має тижневе навантаження 24 години (фізична культура у 5 - 11 класах – 21 година, Захист України – 3 години). У листопаді 2020 року пройшов курсову перепідготовку вчителів фізичної культури, а у лютому 2021 - вчителів предмету «Захист України» при РОІППО.
Швед Анатолій Ілліч має вищу кваліфікаційну категорію. Працює над індивідуальною проблемною темою «Розвиток ключових компетентностей учнів на уроках фізичної культури».
Контроль передбачав вивчення та узагальнення системи роботи вчителя за такими напрямками:
1. Навчально - методичне і технічне забезпечення;
2. Підготовка вчителя до уроку( наявність та якість поурочних і календарно-тематичних планів, методика та науково- теоретичний рівень викладання предмету);
3. Навчально - виховна діяльність вчителя ( відповідність змісту уроків вимогам навчальних програм, використання форм і методів обліку навчальних досягнень учнів, упровадження активних форм і методів навчання, ефективність використання міжпредметних зв’язків);
4. Результативність навчально- виховної роботи (стан успішності та якість знань учнів).
Під час вивчення відвідано та проаналізовано 30 уроків з фізичної культури та 10 уроків Захисту України, проведено бесіди з учителем і учнями, досліджено рівень навчально – матеріального й методичного забезпечення та ефективність його використання в навчально-виховному процесі, перевірено стан ведення документації, проаналізовано стан участі та результативності учнів у різних спортивно-оздоровчих заходах в 2020 - 2021 навчального року.
Вчителем фізичної культури розроблено основні документи планування навчально-виховного процесу – графік розподілу й проходження навчального матеріалу; календарне планування, план спортивно-масової роботи, ретельно готуються плани-конспекти уроків.
Анатолій Ілліч створює умови для формування в учнів ціннісних орієнтацій щодо культури здоров'я і здорового способу життя, виховання потреби та звички займатися фізичною культурою та спортом. Вчитель завдання добирає такі, що сприяють згуртованості колективу, організації спільних дій, використовує специфіку уроків фізкультури для виховання в школярів вольових якостей, цілеспрямованості, сміливості. Значну частину уроків вчитель проводить на відкритій місцевості. Вони підвищують зацікавленість дітей до виконання завдань у змагальній формі, це змушує учнів старанніше виконувати їх, щоб вийти переможцем. Крім розвитку важливих фізичних якостей, рухливих навичок і вмінь, такі заняття сприяють загартуванню організму, прищеплюють любов до природи. Вчитель привчає дітей до контролю за навантаженням під час уроку (вимірювання пульсу до і після навантаження, правильність дихання, перенесення належного фізичного навантаження), проводить вправи на розслаблення, розвиток дихання до закінчення уроку. З метою корекційного впливу використовуються спеціальні вправи, спрямовані на розвиток рухових якостей, з диференціацією навантажень при їх виконанні.
Належну увагу приділено питанням охорони життя та здоров’я учнів. Своєчасно проводяться перевірки та складаються відповідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у спортивній кімнаті та на спортивному майданчику (кінець серпня), обстежують нестандартне обладнання та міцність, відповідно до вимог реєструють усі види інструктажів, під час навчальних занять питання дотримання учнями норм безпеки постійно знаходяться в полі зору вчителя, добре страхує учнів під час виконання гімнастичних вправ.
Взаємини між учасниками навчально-виховного процесу будуються на принципах педагогіки співробітництва.
Належною є рухова підготовка вчителя, показ рухів виконуваних фізичних вправ. Дохідливо та логічно подає навчальний матеріал, концентрують увагу учнів на основних поняттях, добирає цікаві факти з життя.
Більшість уроків характеризується раціонально вибраною структурою. Швед А. І. дотримується головних вимог до сучасного уроку фізичної культури – забезпечення диференційованого підходу до учнів з урахуванням стану їхнього здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статі; забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої та інструктивної спрямованості; формування у учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами.
Вчителем створено власне портфоліо. Проводяться моніторингові дослідження результатів змагань та моніторинг навчальних досягнень учнів з предмету «Фізична культура».
Викладання фізичної культури здійснюється відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій щодо вивчення у ЗНЗ предметів інваріантної складової навчального плану у 2020/2021 навчальному році та навчальних програм, що мають відповідний гриф МОНУ. Анатолій Ілліч добре знає свій предмет, викладає їх на достатньому та високому науково-методичному рівні, про що свідчать відвідані уроки
У школі функціонує 1 спортивна кімната, відсутній спортивний зал, слабка навчально-матеріальна база.
Відповідно до річного плану, календарного плану спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів та календарному плану спортивно-масових заходів серед учнів школи проводяться різноманітні змагання, ігри, спортивні, фізкультурно-оздоровчі свята тощо.
Зі шкільною документацією Швед Анатолій Ілліч працює на високому рівні. Предметні сторінки класних журналів заповнює відповідно до вимог, норм та методичних рекомендацій. Записи зроблені охайно, правильно, чітко. Поточне оцінювання здійснюється правильно. Тематичні бали виставлені на основі поточних оцінок та оцінок за
Швед Анатолій Ілліч є керівником шкільного методичного об’єднання вчителі природничо – технологічного напряму, спрямовує роботу членів методичного об’єднання в творче русло. На засіданнях постійно обговорюються та аналізуються новітні технології навчання з метою їх використання у подальшій роботі. Вчитель опрацьовує багато методичної, наукової, психолого – педагогічної літератури та ознайомлює з нею своїх колег.
До даного наказу додається довідка про підсумки системи роботи вчителя фізичної культури Шведа А. І.
На підставі вищезазначеного
Н А К А З У Ю :
1. Затвердити підсумки вивчення системи роботи вчителя фізичної культури Шведа Анатолія Ілліча.
2.Учителю фізичної культури Шведу А. І.:
2.1. Дотримуватись вимог нормативно-правових та навчально- методичних документів з предмету.
2.2. Впроваджувати на уроках та позаурочний час інноваційні педагогічні технології, передовий педагогічний досвід, особистісно–орієнтований, компетентнісний підхід до навчання, диференційований підхід до навантаження учнів.
2.3. Застосовувати ефективні форми, методи роботи для забезпечення учнями якісної освіти з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей і здібностей.
2.4. Неухильно дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог щодо проведення уроків фізичної культури, проводити роботу з попередження дитячого травматизму.
2.5. Активізувати позакласну та позаурочну роботу з фізичної культури, залучати учнів до участі у спортивних змаганнях.
2.6. Продовжувати працювати над поповненням матеріальної бази спортивної кімнати.
2.7. Продовжувати роботу над самоосвітою.
3. Підсумки вивчення системи роботи Шведа Анатолія Ілліча розглянути на засіданні методичного об’єднання вчителів природничо – технологічного напряму у травні 2021 р.
4. Планово вивчити систему роботи Шведа Анатолія Ілліча через 5 років.
5. Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня відділу освіти, культури, молоді та спорту про відповідність раніше присвоєній педагогічному працівнику кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор ліцею Григорій МАЛАЙЧУК
З наказом ознайомлено:
Швед А. І.